Vücut Tipine Göre Pantolon Nasıl Seçilir? 

Vücut tipine göre pantolon nasıl seçilir? Bu sorunuzun yanıtını vücudunuza yakışan doğru pantolonu seçerek belirleyebilirsiniz. Vücut tipine göre pantolon nasıl seçilir? Araştırırken öncelikle her vücuda ayrı uygunluğa sahip pantolonları belirleyerek sizlere detaylı bilgiler vermek istedir. Pantolonlar, günümüzde her gardırobunda bulunan ve vazgeçilmezler arasında yer alan giysi parçalarının başında gelir. Bu nedenle aldığınız veya giydiğiniz pantolonların size yakışması, doğru pantolon tercihleri temin etmeniz çok nemlidir. Doğru pantolonu seçebilmeniz ince öncelikle vücudunuzu tanımanız gerekir.

Armut Şekline Sahip Vücut Tipi

Armut tipi vücutlarda, üst vücut bölgesi dar ve önce olurken, alt bölgesi kalın ve geniş olur. Göğüsler daha küçük, bel incedir ve kıvrımları da belirgindir. Basen ve kalçalar ise diğer bölgelere göre çok geniştir. Eğer böyle bir vücut tipine sahipseniz siler için en uygun pantolonlar, boru paça ve koyu renkli olanlardır. Koyu renkli pantolon üzerine renkli ve desenli bluzlar veya tişörtler tercih edebilirsiniz. Yüksek bel değil, düşük bel pantolon giymelisiniz. Renkli, desenli ve havuç modeli pantolonlardan kesinlikle kaçınmalısınız.

Elma Tipine Sahip Vücut Tipi

Vücudun üst bölgesi geniş, alt bölgesi dar olan bir vücuda sahipken, göğüsler büyük veya orta bedendir. Bacaklar daha ince, kıvrımsız bel hattı ve dar kalçalıdırlar. Eğerr böyle bir vücut tipine sahipseniz alt bedeniniz ince olduğu için her pantolon modelini tercih edebilirsiniz. Ancak yine izah etmek gerekirse dar paça Jean pantolonlar vücut tipine göre pantolon nasıl seçilir? Sorusundaki favori cevabınız haline gelebilir. Renkli, desenli pantolonlar, havuç modelleri ve kalın kemerler size en uygun aksesuarlardır. Pantolon üzerine giyeceğiniz parçalar dökümlü olması sizin stilinizi yansıtan kombinler arasındadır.

Kum Saati Vücuduna Sahipseniz

Mükemmel vücut tipi olarak belirlenmiş bir vücuda sahipsiniz. İnce bel, geniş kalça ve büyük göğüsler bu vücut tipine aittir. Ve son derece şanslı bir vücudunuz var. Hemen hemen her pantolon modeli size çok yakışacaktır. En ideal pantolonlar ise bol paça ve düşük bel modelleridir. Ancak şalvar ve havuç modeli modeller kalça bölgenizi daha geniş göstereceği için bu modellerden uzak durmalısınız. Pantolon kombinlerinizde çok dar ve bol kıyafetlerden de kaçınmalısınız. Açık renkler ya da koyu renkler tercih edebilirsiniz.

Dikdörtgen Vücut Tipi Modelleri

Dikdörtgen vücuda sahip olan vücut tipleri kıvrımsız ve düzdür. Üst ve alt bölgenin kıvrımları aynı orandadır ve incedir. Bel bölgesi ise kıvrımsızdır. Düz bir vücut hattınız olduğu için sizi zorluyor olabilir, fakat açıkça belirtmek gerekir ki Jean seçimlerinizde çok şanslısınız. Eğer böyle bir vücuda sahipseniz skinny modeli pantolonlar size en uygun olanlardır. Çünkü vücut tipine göre pantolon nasıl seçilir? skinny model pantolonların arka cepleri aşağıda duran modellerde kalçanız daha kalkık durur ve düz duran kalçalarınız kalkık bir görünüme kavuşur. Belki boyfriend Jean modellerini de deneyebilirsiniz. Bu modellerinde size yakıştığını göreceksiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir