Duvar Örtüsü Dekorasyonda Nasıl Kullanılır? 

Duvar örtüsü dekorasyonu yapılırken genel renk ve ürün kullanımına önem vermek gerekiyor. Özel parçaların görsel açıdan zararlı hale gelmemesi için duvar örtüsü yerleşim düzeni konusunda fikirler alabilirsiniz. Birçok duvardaki dekoratif malzemelerin boyutları ve temel özellikleri malzemeden ziyade genel bütüne göre şekillenecektir.

Duvar Örtüsü Baskı Modelleri 2022

Baskılı duvar örtülerinde renklere göre sınıflandırma yapmak avantajlı dekorasyon için önemlidir. Örtünün hafif kumaş özelliklerinin doğru şekilde yerleşimi baskı modeli özelliklerine göre şekillenecektir.
Modern görsellerle donatılmış minimal duvar örtüsü baskı modelleri her dönem güncellenerek yenileniyor. Belirli bir stilde duvar örtülerini kullananlarda model sayısında epey fazla bir sonuç görmek mümkün… Duvarlarınızda görmek isteyeceğiniz geometrik desenli örtüler olabileceği gibi etnik resimler, doğa figürlerinin olduğu örtüleri de bulabilirsiniz.

Duvar Örtüsü Nasıl Alınır?

Kendi stilini bilenler için duvar örtüsünün nasıl alınacağı çok daha kolay olacaktır. Kendi stiliniz ortamdaki enerji ve ürün seçimine yansıdığından örtü modellerini bu doğrultuda bulabilirsiniz. Değişiklik yapmak için de duvar örtülerindeki yenilikleri ortama ekleyebilirsiniz.

1-) Duvar Örtüsü Büyüklüğü

Duvar alanı hesaplamasını doğru yapmalısınız. Duvarın büyüklüğü ve duvar örtüsünün büyüklüğü birbirini tamamlamalı, yüzeyde başka parçalar varsa sıkışmayacak şekilde ayarlanmalıdır. Dikkat edilmesi gereken detay, aşırı küçük ve aşırı büyük duvar örtülerinden kaçınmak gerektiğidir.

2-) Duvar Örtülerinin Renkleri

Duvar ve ortamdaki mobilyalar, perdelerin renkleri, halı görselleri birbirini doğru şekilde tamamlamalıdır. Renk geçişlerini doğru yaparak duvar örtüleri çok daha güzel bir hale gelebilir. Gri, siyah beyaz tonlar, birbirine yakın tonlarda duvar ve örtüler minimal açıdan ekstra avantaj sunar.

3-) Kaç Tane Duvar Örtüsü Alınmalı?

Bir duvarda tek bir duvar örtüsü kullanmak zorunda değilsiniz aynı modelden çok sayıda duvar örtüsünü tek bir alanda değerlendirebilirsiniz. Dekorasyonda görsel zevke hitap eden özellikler, kullanımı engellememelidir. Duvarınızda boş alanları duvar örtüsünü artırarak etkili şekilde değerlendirebilirsiniz.

4-) Tablolarla Uyumlu Uzun Örtüler

Tablolardan vazgeçmeyen kişilerdenseniz örtülerle tabloları kombin halde kullanabilirsiniz. Uzunlamasına duvar örtüleri tablolarınızın belirli bölgelerine yerleştirilebilir. Tablo ve duvar örtüsünü sıralı halde duvarlara yerleştirmek de etkili olabilir. Karşılıklı duvar dekorasyonu stili olarak etkili bir ortam sunacaktır.

5-) Mandala Desenli Duvar Örtüleri

Yeni modellerde mandala desenleri olan duvar örtüleri çok popüler bir hal almaktadır. Otantik tasarımlar, odaklanmayı artıran enerjiyi yükselten duvarlar için mandala modellerini değerlendirebilirsiniz.

6-) Kuru Kafa Tasarım Duvar Örtüleri

Popüler duvar dekorasyonlarında genç odalarında ağırlıklı olarak kuru kafa örtüleri daha sık görülmektedir. Siyah beyaz dekorasyon fikirleri olabileceği gibi daha renkli görseller de söz konusudur. Desenlerde satın alımları yapacağınız mağaza katalogunu detaylıca incelemeniz önerilir.

Dekorasyon yapılırken genel özelliklere dikkat ederek duvarlarda etkili sonuçlar bulabilirsiniz. Duvarlar diğer bölümlere göre daha sade görüntülere odaklanabilir. Görsel açıdan zorlanmayacağınız ürünler artı sağlar. Orijinal duvar örtüsü modelleri kendi bütçenize göre şekillenecektir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir