Soğuk Algınlığı ve Gribe Karşı Korunmanın Yolları

Kış aylarında soğuk algınlığı ve gribe hemen herkesin yakalandığı ve bu sorundan muzdarip olduğu aylardır. İnsanlar kaç yaşında olursa olsun, kış aylarında gribe mutlaka bir kere yakalanır ve grip, nezle, soğuk algınlığı gibi sorunlar insanların yaşam kalitesini etkiler. O yüzden de mutlaka önlem alınması ve baştan grip, nezle, soğuk algınlığına yakalanmanın önüne geçmek gerekir.

Aslında yapılabilecek şeyler oldukça basit ve herkesin çok rahatça uygulayabileceği şeyler.

grip
grip

İşte Basit Birkaç Öneri

  • Her sabah elleri uyanır uyanmaz yıkamak bu işin en temel yöntemlerinden birisi. Ayrıca gün içinde ellerini yıkamak, vücuda girmesi muhtemel mikropları önlediğinden özellikle kış aylarında atlanmaması gereken bir uygulama. Kişinin yaşına ve cinsiyetine bakmaksızın.
  • Giyinme konusu da üzerinde özen gösterilmesi gereken bir durum. Sokağa çıkarken kişilerin başına bere takması ve alınlarını açıkta bırakmaması, ellerine mutlaka eldiven giymesi oldukça önemli. Bunun dışında saf yünden, üşütmeyen, terletmeyen giysilerin giyilmesi de dikkat edilmesi gereken bir diğer husus.
grip olmak
grip olmak
  • Beslenme için söylenebilecekler ise elbette ki bağışıklık sistemini güçlendirecek olan yiyeceklerin tüketilmesi. Tavuk suyuna çorbalar, C vitamini ağırlıklı gıdalar öğünlerden eksik edilmemeli. Günde bir bardak taze sıkılmış portakal suyu, limonlu yeşil salatalar soframızın kış aylarında olmazsa olmazı
  • Uyku: Düzenli ve kaliteli bir uykunun bağışıklık sistemini güçlendirdiği unutmamalı.
  • Havalandırma: Bulunulan mekanların havalandırılması da ihmal edilmemeli.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir