Günlük Basit Egzersizler

Kadınlarda kiloların en çok biriktiği yerler basenlerdir. Tabi ki kadınların anatomik özelliklerine göre başka bölgelerde de yağ birikimi oluşabiliyor. Ancak genel durum budur. Karın ve basen bölgesindeki yağları eritmek ise birçok kadın için sorun halini alıyor. Aslında düzenli olarak yapılacak basit egzersizlerle, karın ve basen bölgesindeki yağları eritebilmek mümkün. Ancak yapılacak olan egzersizlerin yanı sıra düzenli beslenme programları ile de egzersizleri desteklemek gerekiyor.

basit egzersiz
basit egzersiz

Egzersizler Nasıl Yapılmalı?

Basen bölgelerinde oluşan yağlara çoğunlukla östrojen hormonunun salgılanmasında meydana gelen dengesizlikler neden oluyor. Bir diğer neden ise adet düzensizlikleri olarak karşımıza çıkıyor.

Yağ yakımını hızlandıran yiyecekler yardımı ile fazla olan yağlardan kurtulabilmek mümkün. Bunun yanı sıra düzenli olarak yapılacak egzersizlerle de bu süreci hızlandırabilirsiniz.

Bacakların karın bölgesine ayakta dururken çekilmesi en faydalı hareketlerdendir. Bunu beş dakika boyunca setler halinde yapabilirsiniz.

egzersiz
egzersiz

Bel kısmını sağa ve sola çevirmek, Twister hareketi olarak biliniyor. Bu hareket aynı zamanda karın bölgesinin yanlarında biriken yağları yakmak için ideal bir harekettir. Aynı zamanda basenlerde biriken yağların da eritilebilmesini sağlıyor.

Squat hareketi spor salonlarında vücut geliştirme ile uğraşanların da sıklıkla yaptığı hareketlerden bir tanesidir. Kalça bölgesindeki yağların eritilebilmesi için birebirdir. Kollarınız ileride ya da yanda bu hareketi kolayca yapabilirsiniz. Bacaklarınızı omuz hizasında açarak yere vücudunuz dik bakacak şekilde yarım çömelip tekrar doğruluyorsunuz. İlk başlarda bu hareket biraz zor gelebilir, bacaklarınızdaki yanmayı hissetmelisiniz. Bir sonraki gün kalçalarınızda ağrı olduğunu göreceksiniz. Bu doğru yolda olduğunuzu gösterir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir