Sayaç Panoları

Elektrik ve gaz ölçümleri için kullanılan sayaçların montajlarının yapıldığı panolara sayaç panosu adı verilir. Ponis Pano olarak Sıva altı ve sıva üstü montajlara uygun panolar imal ediyoruz. Ürünlerimiz arasında monofaze, trifaze elektrik ve kombi sayaç panoları gibi çeşitlerimiz mevcuttur. Sayaç panolarımızın ayrıca merdiven otomatiği, sigorta ve zil trafosu montajına uygun çeşitleri de bulunmaktadır.

Sayaç panoları tekli kullanım için uygun olduğu gibi birden fazla sayaç montajına uygun olan tipleri de vardır. Sitemizde yer alan tek fazlı sayaçların montaj yapılabildiği monofaze, 3 fazlı sayaç panolarının montaj yapılabildiği trifaze, hem monofaze hem de trifaze sayaç montajına uygun sayaç çeşitlerini inceleyebilirsiniz.

Sayaç Panolarının Özellikleri Nelerdir?

– Ürünlerimiz kullanıcı güvenliğini göz önünde bulundurularak tamamen yalıtılmış bir yüzeye sahiptir, böylece kaçak ya da hatalı bağlantı oluşsa bile elektriği iletmez.
– Pano kapaklarımız, genel olarak hava şartları ve dış faktörlere karşı tam koruma sağlayan polikarbon malzeme kullanılarak üretilir.  Bu malzeme alev iletmez ve alevi yüzey malzemesi üzerinde söndürür.
Sayaç panoları üzerinde nem meydana gelmesine izin vermeyen malzeme, yüzeyin pas tutmasını engeller, çizilmeye karşı dayanıklılığını artırır, boyama ya da bakım gibi gereksinimleri ortadan kaldırır.
– Sayaç panoları modellerimizin gövdelerinin içinde şeffaf termo plastik malzemeden üretilen ve sabitlenmiş vaziyette bulunan bir perde yer alıyor. Bu perdede bulunan çerçeve boşluklarına ise elektrik sayaçları yerleştirilebilir.

Sayaç Panolarının Kullanım Alanları Nelerdir?

Günümüzde elektrik tüketimi, maksimum seviyeye ulaşmış durumdadır. İnsanların aktif olarak yararlandığı pek çok cihaz için elektrik kullanması gerekiyor. Bu nedenle iş yerlerinden hastanelere, konutlardan okullara kadar insanların konakladığı ya da hizmet aldığı her yerde elektrik kullanımı için elektrik hattına ve sayaçlarına gereksinim duyuluyor. Bu elektrik sayaçlarının bulunduğu her yerde ise elektrik sayaç panoları kullanılabiliyor.

Farklı ölçülerdeki  ve sayaç kapasiteli elektrik sayaç panosu modelleri, elektrik kullanılan alanların büyüklüğü ve hacmi fark etmeksizin elektrik sayaçları ile birlikte monte edilebilir. Oldukça sağlam ve uzun ömürlü olan sayaç panoları modellerimizi, elektrik sayaçlarınızın kullanım süreleri tamamlanıncaya dek sorunsuz bir şekilde kullanabilirsiniz. Elektrik sayaç değişikliği yapmanız gerektiğinde ise mevcut panonun kullanımına devam ettirebilirsiniz.

Sayaç Panolarının Bakımı Neden Önemlidir?

Sayaç panoları toplu konutlar, alışveriş merkezleri ve iş merkezlerinde enerji ölçümü ve güvenliğini en uygun şekilde kontrol etmek amacı ile dizayn edilmektedir. Elektrik sayaç panolarının bakımı özellikle büyük işletmeler açısından oldukça önemlidir.

Çünkü elektrik panoları işletmelerin kalbidir ve bu alanda uzman kişiler tarafından periyodik şekilde kontrol edilmelidir. İş güvenliği, işçilerin sağlığı ve iş sürecindeki sorunlar ile zaman ve kalite sıkıntısı yaşamadan hızlı bir şekilde sürdürülebilmesi için sayaç panolarının bakımlarını mutlaka yaptırmalısınız.

Pano sistemi içerisindeki eskimiş ve yenilenmesi gereken kablo, fan, sigorta, trafo, kontaktör, kondansatör, motor, plc, akü, ups, röle gibi cihazların bakımları düzenli şekilde yapılmalıdır. Zira sayaçlar bu cihazlar sayesinde kalitesini korumaktadır.

Sayaç Panolarının Fiyatları

Elektrik sayaç panolarımızın fiyatları; modellerine, kaç adet elektrik sayacı için tasarlandığına, hangi boyutlarda olduklarına ve sayaç bağlantısı dışında işlevleri bulunup bulunmadığına göre birbirlerinden ayrılmaktadır. Pano modellerimiz arasındaki teknik farklılıklar, fiyatlarına da etki ediyor. Elektrik sayaç panosu fiyatlarımız, her model özelinde değişkenlik gösteriyor.

Kullanacak müşterilerimizin kendi tercihlerine uygun özellikteki bütün ürün seçeneklerini ponispano.com sitesinde bulabilir, seçim yapmayı daha kolay bir hale getirmek için iletişim bilgilerimizden yararlanarak bize ulaşabilirsiniz. Karar vermiş olduğunuz elektrik sayaç panosu modelini sitemiz üzerinden sipariş edebilirsiniz.

Sayaç panoları https://www.ponismetal.com.tr/sayac-panolari için tıkla.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir