Salonunuzu Nasıl Geniş Gösterebilirsiniz?

L koltuk ile salonları hem geniş hem de daha ferah hale getirebilirsiniz. L koltuklar alandan da tasarruf etmenizi sağlar. Son dönemlerde oldukça trend olan L koltuklar ile istediğiniz dekorasyonu salonlarınıza uygulayabilirsiniz. Oturma alanlarınızı genişletebileceğiniz gibi yer tasarrufu da sağlarsınız.  Konforlu bir oturma alanı sizlere sunacağı gibi farklı tasarımlarıyla da salonlarınızın daha kullanışlı hale gelmesini sağlar.

geniş salon
geniş salon

Salonları Geniş Göstermek için Püf Noktaları

Salonun genişliğine göre istediğiniz L koltukları oturma alanlarınıza farklı şekillerde dizebilir ve salonlarınızı daha gösterişli hale getirebilirsiniz. Orta sehpa kullanmayı sevenler özellikle L koltukları kullanabilirler. Boşluk bırakmadığı gibi kullanışlı olması sebebiyle L koltuklar özellikle salon tasarımlarında büyük fark yaratıyor.

Salonu geniş gösterme yollarından biri de renkleri düzenli kullanmanızdır. Açık renklerden yararlanırsanız salon her zaman ferah görünüme kavuşur. Koltukları koyu renkte seçtiyseniz mutlaka perde ve duvarlarınızı açık renklerden seçmelisiniz. Salonunuz dar ise duvarlarınıza köşe rafları uygulayabilirsiniz. Duvar rafları özellikle yerden de tasarruf etmenizi sağlar.

salon dekorasyonu
salon dekorasyonu

Televizyon sehpası seçiminde de dikkatli olmalısınız. Televizyon ünitelerini bölmeli seçerseniz raf kısımlarına kitap ya da diğer eşyalarınızı koyabilirsiniz. Sehpa seçiminde ise çok büyük olmayan ama çekmeceli olan sehpaları tercih ederseniz, eşyalarınız için yeni bir alan oluşturursunuz. Duvarlarınıza ise fazla tablo ya da çerçeve asmayın. Duvarları ne kadar çok objeler ile doldurursanız salonunuz o kadar dar görünür.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir