Rinoplasti Ameliyatında Kullanılan Teknikler

Dünya genelinde en çok tercih edilen estetik ameliyatların başında burun estetiği geliyor. Yüzün estetik görünümünde son derece belirleyici olabilen burun şeklinin değiştirilmesi ve yüze daha uygun bir burun görünümünün elde edilmesi için yapılan rinoplasti ameliyatı kimi durumlarda nefes alma güçlüğüne neden olan burun şeklinin düzeltilmesi amacıyla da yapılabiliyor. Bu estetik operasyonda artık yeni teknikler de kullanılıyor. Ayrıca iki farklı tekniğin kombin şeklinde kullanılmasıyla da son derece yüz güldüren başarılı neticeler elde edilebiliyor.

rinoplasti
rinoplasti

Mikro-Rinoplasti Tekniği ile Burun Şekline Müdahale

Rinoplasti operasyonlarında kullanılan yeni teknikler arasında mikro-rinoplasti tekniği ön plana çıkıyor. Dr. Yakup Avşar tarafından geliştirilen bu teknik klasik burun estetiği tekniklerinden çok daha kolay bir şekilde burun şekli üzerinde müdahaleyi mümkün kılabiliyor. Bu tekniğin mimari olan Dr. Yakup Avşar mikromotor sistemiyle birlikte kullanılabilecek mikro motor uçlarını da geliştiren ve tasarlayan isim oldu. Mikro motor uçları burun ucundan burun köküne kadar en uç noktalara dahi ulaşılabilmesi ve müdahale edilebilmesini olanaklı kılıyor.

Endoskopi teknolojisi ile birlikte kullanılan bu teknik kapalı burun ameliyatlarında da kullanılabiliyor. Hatta açık burun ameliyatını zorunlu kılan durumların bazılarında dahi Dr. Yakup Avşar tarafından geliştirilen bu teknik sayesinde kapalı burun ameliyatı ile istenen burun şekli elde edilebiliyor. Mikro-rinoplastide endoskopi ve mikro kamera yöntemiyle burun dokusunun 20 kat büyütülmesi de mümkün olabiliyor. Aynı zamanda burun kemiğine müdahaleden burun ucu düzeltilmesine ya da deviyasyon onarımlarında mikro-rinoplati tekniği ile burun estetiği ameliyatı yapılabiliyor.

estetik
estetik

Burun Estetiğinde 3D Mask Tekniğiyle Tanışın

Burun estetiği ameliyatlarında uygulanan bir diğer teknik de 3D mask oluyor. Bu tekniğin mimarı da yine Dr. Yakup Avşar oldu. Mikro-rinoplasti tekniği ile kombin şekilde de kullanılabilen bu teknikte hastalar ameliyat sonrasında nasıl bir burun şekline sahip olacaklarını önceden görebiliyor. Çünkü 3 boyutlu baskı teknolojisi kullanılarak hastanın yüz şekli çıkarılıyor ve estetik ameliyat ile sahip olmak istediği burun şeklini de kendi yüzünde görebiliyor.

Dr. Yakup Avşar tarafından geliştirilen bu teknik sayesinde hastalar burun şekillerine kendi yüzlerinin olduğu maskede dokunabiliyor ve deneyimleyebiliyor. Bu sayede ameliyata çok daha rahat girmeleri de mümkün olabiliyor. Çünkü rinoplasti ameliyatı sonrasında nasıl bir burun şekline sahip oldukları ve bu burun şeklinin kendi yüzlerinde nasıl durduğunu rahatlıkla görebiliyorlar.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir