Renkli Saçlarınızın Bakımı için 5 Önemli İpucu

Saçlarınızın rengini veya yapısını değiştiren her türlü kimyasal işlem hasara neden olabilir, doğrudur. Fakat mükemmel bir renk ortaya çıkarırken saçınızı sağlıklı tutmanın yolları da vardır. Aşağıda, renkli saçlarınızı korumak için ihtiyaç duyacağınız 5 önemli saç bakımı ipucunu bulabilirsiniz.

  • Saçınızı Hazırlayın

Boyadıktan sonra saçlarınızın sağlıklı olmasını isterseniz saçlarınızı birkaç ay önceden hasara hazırlamaya başlamanız gerekir. Saçınızı boyamayı planlamadan en az 2 ay önce bakıma alın. Düzenli saç bakım kürleri uygulayın ve sıcak işlemlerden kaçının.

renkli saç bakımı
renkli saç bakımı
  • Doğru Saç Boyasını seçin

Saçınızı renklendirirken kaliteli bir boya ve oksidan kullanın, böylece saçlarınız çok hasar görmez. Boya içeriklerinde, her zaman amonyak gibi sert kimyasallardan arındırılmış, doğal ve bitkisel olanları seçin.

  • Şampuan Öncesi Bekleyin

Saçınızı renklendirdikten sonra, yıkamadan önce en az 2 gün bekleyin. Bu, iyi ayarlanmış renklere yardımcı olur ve renk akmasını en aza indirecektir. Yıkamadan önce bir saç yağı kullanmak da saçınızın etrafında koruyucu bir tabaka oluşturarak solmayı en aza indirger.

saç bakımı
saç bakımı
  • Saçınızı Proteinle Besleyin

Saçınızı boyamakla birlikte gelen bir diğer yan etki de saçınızın geçtiği protein hasarıdır. Bunu düzeltmenin tek yolu, saçınızı proteinle beslemektir; hazır protein maskelerini kullanabilir veya kendiniz bir protein bakım kürü hazırlayabilirsiniz.

  • Düzenli Kesim

Saçlarınız renklendirildikten sonra hasara çok daha fazla maruz kaldıklarından, saç kırıkları ve saç dökülmesinin önlenmesi için düzenli kesim çok önemlidir. Bu da bölünmeleri ve kırılmaları önlemeye yardımcı olacaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir