Yağlı Cilde Makyaj Yapma Yöntemi

Yağlı ciltler, gözenekleri geniş ve parlak olan ciltlerdir. Bu tip ciltler yağ hücrelerinin fazla çalışması sonucu oluşmaktadır. Ayrıca leke gibi sivilce gibi oluşumlara da zemin hazırlarlar. Yağlı ciltler yapı olarak diğer tüm cilt türlerinden daha kalındır.

Yağlı bir cilde makyaj yapılmak isteniyorsa öncelikle iyice temizlenmelidir. Cildi yağlı ciltlere özel yağsız yüz yıkama ürünleri ile temizlemek gerekir. Cilt yapısına uygun bir tonik ya da yağsız bir nemlendirici ile bakım tercih edilmelidir.

Cilt temizliği bittikten sonra makyaja başlamak için makyaj bazı kullanılacaktır. Makyaj bazı, ister yağlı ister kuru ciltlere olsun cildi makyaja hazırlayan ve daha alımlı görünmesini sağlayan bir üründür. Ayrıca yağlı ciltlerdeki gözeneklerin küçülmesini sağlayarak pürüzsüz bir konuma getirir.

Gün İçinde Pudralama Yapın

Tüm bu işlemlerden sonra ten makyajı yapılacaktır. Fazla yoğun ürün kullanımından uzak durmak gerekir. Hafif yapıda olan yağsız fondötenler kullanılabilir. Şayet cilt için fondöten gerekmiyorsa yağsız yapıda BB krem veya renkli nemlendiriciler tercih edilebilir. Ten makyajı akabinde tüm yüz çevresine pudra uygulanmalıdır. Ayrıca unutulmaması gereken bir nokta da yağ oranını dengelemek açısından gün içerisinde yüz pudra ile tazelenebilir. Göz makyajı için ise göz bazı kullanılmalıdır.

Makyaj esnasında temiz fırça kullanımına özen gösterilmelidir. Makyajın iyi bir şekilde yapılması için yağsız ve de matlaştırıcı ürünler kullanılmalıdır. Gün içinde parlamanın önüne geçmek için yağ emici mendiller tercih edilebilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir