Koltuk Altı Kararmasını Nasıl Engellerim?

Bayanlar cildine herkesten iki kat daha fazla önem vermelidir. Dikkat edilmesi gereken bir nokta da koltuk altında belli nedenlerle oluşan kararmadır. Birçok kişi bundan hoşnutsuzdur. Özellikle kadınların genelinde koltuk altında bazı sebeplerden dolayı meydana gelen kararmalar canları çok fazla sıkabiliyor. Sizde koltuk altınızda bir kararma sorunu yaşıyorsanız Size bu konu hakkında bazı çözüm önerilerini bu yazımızda vereceğiz.

koltuk altı
koltuk altı

Karbonat İle Kararmaya Son

Koltuk altında oluşan kararmayı engellemek için karbonatı tavsiye ederiz. Karbonat ve bir miktar su ile bu tarifi uygulayabilirsiniz. Suyun içinde bir çorba kaşığı karbonat ekleyin. Ve karıştırın. Macun kıvamına getirerek oluşturduğumuz bu karışımı koltuk altınıza düzenli aralıklarla masaj yaparak sürün. 15 dakika bu şekilde bekledikten sonra yıkayın. Eğer düzenli uygularsanız cilt renginde oluşan açılmayı siz de fark edeceksiniz.

koltuk altı kararması
koltuk altı kararması

Karbonat vücutta oluşan mikropları öldürür. Kötü kokuları engeller ve zarar görmüş hücrelerin hepsini atar. Tıkanan gözenekleri açar. Bu gibi faydaları sebebiyle bahsettiğimiz tarif de kararmayı da büyük ihtimalle yok edecektir. Cilt rengini açması da bilinen bir diğer faydasıdır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir