Günlük Aksesuar Seçiminde Özen Gösterilmesi Gereken Detaylar

Sıradan bir kıyafet giydiniz ve şık bir görünüm elde etmek istiyorsanız başvuracağınız detay kesinlikle aksesuar olacaktır. Aksesuar seçiminde vücut tipi, yüzünüzün hatları, giydiğiniz elbise hatta boyun uzunluğunuz sizin seçeceğiniz aksesuarda belirleyici unsurlar arasında yer alacaktır.

En çok tercih edilen aksesuar şüphesiz kolyedir. Örnek vermek gerekirse elbisenize uygun bir kolye seçiminde özen göstermeniz gereken hususlara gelecek olursak; sade bir elbise giydiyseniz elbisenize göre daha gösterişli bir kolye takarak şık bir görünüm elde edebilirsiniz. Straplez bir bluz giydiğiniz zaman küçük kolyeler basit bir görünüm kazandırır fakat büyük kolyeler omuzlarınızı öne çıkartarak güzel bir görünüm elde etmenizi sağlar.

aksesuar
aksesuar

Aksesuar seçiminde yüz hatlarınızı ihmal etmeden tercih etmek bir diğer önemli husus. Küçük bir yüz yapısına sahipseniz ve büyük bir halka küpe taktığınız zaman çok kötü bir görüntü ortaya çıkacaktır.Kalın boyun yapısına sahipseniz sizin kurtarıcınız bir bileklik ve küpe kombini olacaktır.

Işıltılı Aksesuarların Avantajları

Özel bir davet veya önemli bir toplantıya katıldığınız zaman kullanacağınız abiyeleri taktığınız aksesuarlarla sizi ışıldatacak bir görünüm elde etmelisiniz. Yakut, zümrüt, altın rengi bunlara örnektir ve sade duruşuyla kullanacağınız şık bir saat size bu aksesuarların yanında eşlik edebilir. İş kıyafetiniz ile aksesuar kullanmayı düşünüyorsanız gösterişli aksesuarlardan uzak durmanız gerekiyor.

aksesuar modası
aksesuar modası

Desenli olan elbiseler ile birlikte ise daima kaba, büyük kolyeler yerine sade olan kolyeleri aksesuar olarak seçmeniz gerekiyor. Çünkü desenli elbiseler zaten göz yorucu olabileceği için büyük ve gösterişli aksesuarlar ile abartılı bir görünüm ortaya çıkacaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir