Karın Yağlarınızın Bir Türlü Erimemesinin Sebepleri

Kilo almaya başladığımızı pantolonlarımızın düğmesini kapatmaya çalışırken zorlandığımızda anlarız. Spor ve diyet yapar ama yine de bir türlü istediğimiz karın görüntüsüne bir türlü ulaşamayız. Bunun sebebi yanlış yaptığımız bazı şeylerde gizli.

Neden Karın Yağlarımız Erimiyor?

Günlük olarak tüketmeniz gereken su miktarını es geçiyor ve tüketmiyorsanız karın bölgenizde yağlanmanın oluşması oldukça normal. Günlük su ihtiyacını tüketmediğiniz takdirde bu yağları eritmeniz neredeyse imkansız.

karın
karın

Stresli bir yaşantıya sahipseniz yağlarınızın erimesi mümkün değil. Stres altındaki kişilerde salgılanan kortizol hormonu karın bölgesindeki yağlanmanın hızla artmasına sebep oluyor. Bu sebeple stresi hayatınızdan uzaklaştırmadığınız sürece karın yağlarınızın erimesi oldukça zor.

C vitamini yağların yakılması açısından oldukça önemlidir. Kandaki şeker oranını düzenlerken aynı zamanda kortizol hormonu salgılamanıza da engel olur. Bu da stresle başa çıkmanıza destek sağlar. Domates, portakal, biber ve kivi gibi gıda maddelerini sabahları tükettiğiniz zaman hem günlük C vitamininizi karşılamış olursunuz hem de gün içerisindeki stresli anlarınızı biraz daha azaltmış olursunuz.

karın yağları
karın yağları

Uykunuzun düzensiz olması ve az uyumanız da vücudunuzdaki yağlanmayı tetikler. Sağlıklı bir kişinin günlük olarak 8 saatlik bir uykuyu tamamlaması şart. Uykunuzdaki düzensizlik, geç saatlerde uyuma ve az uyuma gibi alışkanlıklarınızı bırakarak karın bölgenizdeki yağlardan kurtulabilirsiniz.

İnsülin seviyenizdeki yükselme de karın bölgenizin yağlanmasına sebep olabilir. Yaptıracağınız bir kan tahlili ile insülin seviyenizi ölçtürerek uygulayacağınız basit diyetler ile bu rahatsızlıktan kolayca kurtulabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir