Zayıflamanın 3 Etkili Yolu

Yaz aylarının yaklaşması ile birlikte birçok insan kilo vermek için çalışmalara çoktan başlamıştır bile. Kilo vermek sanıldığı kadar çok ta zor bir şey değildir. Ancak sıkı takip ve disiplin gerekmektedir. Bu nedenle yapacağını her şey için oldukça katı ve disiplinli olmanız gerekmektedir. Ancak yine de işler tahmin ettiğiniz kadar zor olmayacak. Disiplin olarak demek istediğimiz sadece başladığınız bu süreç içerisinde istikrarlı olmanız gerektiğidir.

  • Günlük Su kullanımı

Günlük olarak 2 litre kadar su almanız metabolizmanın daha hızlı çalışmasına destek olacaktır. Aynı zamanda aldığınız su ile toksinlerini vücudunuzdan atacaksınız. Öğünleriniz öncesinde aldığınız 1 bardak su ise biraz daha tokluk hissi vererek öğünlerinizde daha kalori alımına destek olacaktır. Ayrıca suyun içine limon ve nane koyarak daha güzel bir karışımda yapabilirsiniz.

  • Spor Yapın!

Her gün yapacağınız 30-40 dakikalık yürüyüşler ile vücudunuza destek olun. Yaptığınız yürüyüşler genellikle akşam saatleri olursa vücudunuzun yağ yakımına daha çok destek olmuş olursunuz.

  • Beslenmenize Özen Gösterin

Günlük olarak almanız gereken kaloride basit karbonhidratlardan uzak durmalısınız. Basit karbonhidrat dediğimiz grup genellikle beyaz pirinç, buğday, beyaz ekmek, kek, börek, pasta gibi yiyecekler bulunmaktadır. Bunları hayatınızdan çıkarmanız gerekmektedir.

Aylık Olarak Hesaplama Nasıl Yapılır?

Aylık programlarınızda yapacağınız hesaplamalar ile aslında kilo vermek çokta zor değildir.1 kg yağ yakmak için yaklaşık olarak 7000-7400 kalori vermek gerekmektedir. Bunun içinde Buda demektir ki 0,5 kg kalori verebilmek için o hafta her zamankinden 3500 kalori daha fazla yakmanız gerekmektedir. Bu hesaba göre aylık olarak 2 kg vermeniz mümkündür.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir