Kabaran Saçlar İçin Öneriler

Yağmurlu ya da nemli bir hava olması fark etmez, insanların büyük bir kısmı saçlarının kabarmasından şikayetçi. Buna çözüm bulmadan önce saçların neden kabardığını bilmek gerekiyor. Temelde saçlar ihtiyacı olan nemi alamadıklarından ötürü kabarıp elektriklenirler. Bunun önüne geçmek içinse aslında yapılması gerekenler oldukça kolaydır.

Sülfatsız Şampuan Kullanın

Şampuanın köpürmesini sağlayan sülfat aslında düşünülenin aksine saçı çok daha iyi temizlemeye yardımcı olmuyor. Yalnızca saçın nemini kaybetmesine sebep oluyor. Dolayısıyla saçların kabarmaması adına tercih sülfatsız şampuanlardan yana olmalı.

kabaran saçlar
kabaran saçlar

Doğru Saç Kremini Seçin

Nemin saça hapsedilmesi için mutlaka nemlendiren özleri içerisinde barındıran saç kremleri arasından seçim yapılmalı.

Isı Koruyucu Sprey Kullanmaya Özen Gösterin

Mevsim geçişleri, boya, saç şekillendirici, güneş gibi pek çok etken saçın canlılığını yitirmesine sebep oluyor. Dış etkenlere maruz kalıp kabaran saçların güzel bir görünüme ulaşması adına ise saç maskeleri ve ısı koruyucu spreyler düzenli olarak kullanılmalıdır.

saç
saç

Duş Sonrası Topuz

Duş aldıktan hemen sonra saçların ense hizasında toplanarak topuz yapılması hem doğal dalgalar hem de kabarma önlemesi bakımından önemlidir. Uyumadan önce duş alındıysa topuz tepeden yapılabilir, böylece uyurken kişiyi rahatsız etmez.

Saçlarınızı Sık Sık Taramaya Dikkat Edin

Başı öne eğerek saçlar tarandığı takdirde saç köklerinde bulunan doğal yağ bütün saçlara yayılacak ve saçın ihtiyaç duyduğu nemi ona vermiş olacaksınız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir