Bebek Arabası Seçerken Bunları Göz Önünde Bulundurun

Her anne ve babanın gönlünden geçen şey bebeğini iyi şartlar altında yetiştirerek hayata hazırlamaktır. Her ebeveyn bebeğinin doğumundan sonra her türlü fedakarlıkları yaparak yapabileceğinin en iyisini yapmaya çalışır. Şimdi bir düşünün. 9 aylık bir bekleyişin ardından bebeğiniz dünyaya gözlerini açtı. Her geçen gün büyüyor ve ona bir bebek arabası almanız gerekiyor. Elbette dikkat etmeniz gereken birtakım noktalar var.

bebek arabası
bebek arabası

Konfor İlk Kriter Olmalı

Son zamanlarda en çok Jogging bebek arabaları tercih ediliyor. Siz de gittiğiniz her yerde görmüşsünüzdür bu arabaları. Üç teker olan bu arabalar mevcut bebek arabaları arasında en rahat olanı olarak gösteriliyor. Hem bebeğinizin oturduğu koltuğu açısından hem de sürücü olarak sizin kullanımınız açısından fazlasıyla rahat bir model olarak göze çarpıyor. Bundan dolayı tercih edebilirsiniz.

bebek arabası modeli
bebek arabası modeli

Çok koltuklu bebek arabaları da ikiz ya da üçüz bebekleri olan aileler tarafından tercih ediliyor. Tabii ki kullanımı zor olan bir modeldir. Fakat eliniz mecbur olduğu için tercih etmek durumundasınız. Bu tarz arabalarda dikkat etmeniz gereken en önemli şey arabanın kontrolüdür. Kontrol direksiyonu ile arabanın tekerlekleri arasındaki uyum çok önemlidir. Arabanın güçlü ve kullanıcıya bağlı bir kontrolü olması gerekir. Ayrıca arabanın genişliği de oldukça önemlidir. En rahat bebek arabası da seyehat tipi bebek arabasıdır. Genişliği, konforu ve arabaya da girme özelliği ile en çok tercih edilen modeldir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir