İş Görüşmesinde Dikkat Edilmesi Gereken 5 Önemli Husus

İş görüşmelerinin hemen herkesin hayatında son derece önemli bir yeri var. Her insan en azından hayatında bir kere iş görüşmesine katılıyor ve gideceği zamanda ister istemez bir takım endişeler duyuyor.

Ki bu endişelerin yaşanması son derece normal ama bu görüşmelerde dikkat edilmesi gereken 5 önemli husus var. Eğer bu hususlara dikkat edilir ise çok daha sağlıklı sonuçlar elde etmek mümkün.

iş

İşte dikkat edilmesi gereken o konular:

  1. Kendi Kendinizi Motive Edebilme Yetisi: Hayır elbette ki olduğunuzdan farklı biri gibi görünmeye çalışmayın ama burada işin püf noktası bu işi yapmak için kendi iç motivasyonunuzu, heyecanlarınızı ve daha önceki çalışmalarınızda sizi motive eden duyguları açıklayın
  2. Firmayı Yakından Tanıdığınızı Doğru Bir Biçimde İfade Etme: İŞ görüşmesine gitmeden önce farklı kanallar üzerinden, o iş yerine dair bilgiler toplayın ve yeri geldiğinde bunları doğru bir biçimde ifade edin.
  3. Neden O Pozisyon İçin Uygun Olduğunuzun Açıklanması: Sadece işsiz kalmamak için değil, sadece diğer işinizi sevmediğiniz için değil, başvurduğunuz işin sizin yeteneklerinize uygun olduğunu pozitif cümleler ile aktarın.

    iş başvurusu
    iş başvurusu
  4. Grup Çalışmasına Yatkın Olduğunuzun İfade Edilmesi: Burada en önemli olan konu şairin dediği gibi bir ağaç gibi tek ve hür ama bir orman gibi kardeşcesine de çalışabileceğinizi göstermeniz. Yani hem takım çalışması, hem bireysel yetkinlik.
  5. Hayattan Beklentilerinizin Açıklanması: Tam da bu noktada hayallerinizi, kısa ve uzun vadeli planlarınızı abartmadan açıklayın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir