Güzellik Avantajları Olan Vitaminler Hangileri?

Günlük vitamin ihtiyacını karşılayarak güzelliğinize yatırım yapabilirsiniz. Çarpıcı cilt faydalarını görmek için vitaminlerin yeterli dozda alınması gerekiyor. Fakat uygun miktarı hesaplamak ve doğal kaynaklardan tüketebilmek o kadar kolay değil. Klinik beslenme uzmanları, dramatik sonuçlar beklememekle birlikte, yeterli miktarda Vitamin A, C ve E’nin sağlıklı ciltler için çok önemli olduğunu ve piyasada bulunan birçok güzellik takviyesinin genellikle bu bileşenlerin bir kombinasyonunu içerdiğini söylüyor.

güzellik
güzellik

A Vitamini

Vitamin A, cildin pürüzsüzlüğünü ve gençleşmesini sağlıyor, özellikle önleyici amaçlarla ve sivilceye eğilimli ciltler için önerilir. Bununla birlikte, dramatik cilt sonuçlarını görmek için, Accutane gibi bir Vitamin A türevini almak gerekir.

C Vitamini

C vitamini, kollajenin oluşumu için önemlidir, ancak, sonuçların görülmesi için çok yüksek dozaj gerekecektir. C vitamini suda çözünür olduğundan, daha fazla ağızdan alınması, sadece idrara çıkma ile ortadan kaldırılmasına neden olur. Diyetinize yeterince sahip olduğunuzdan emin olun, ancak ek olarak mucizeleri gerçekleştirmesini beklemeyin.

güzel olmak
güzel olmak

E Vitamini

E vitamini, mükemmel bir antioksidan ve doğal anti-inflamatuar bir maddedir. Saç derisi için canlandırıcı etki yaratır ve güçlü sağlıklı, çabuk uzayan saçlara kavuşabilirsiniz. Ayrıca egzama veya sedef hastalığı olan hastalarda ve bazı durumlarda E vitamini takviyeleri iltihabı hafifletmeye yardımcı olur.

Unutulmaması gereken şey şu ki, her ne kadar güzellik takviyeleri ve vitaminler zararsız olsa da, özellikle de diğer ilaçları alıyorsanız, takviyedeki bazı katkı maddeleri de dâhil olmak üzere herhangi bir rejime başlamadan önce doktorunuzla veya beslenme uzmanınızla görüşmeniz önemlidir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir