Coco ve Igor Kitap Hikayesi

Farkındalık yaratma herkesin harcı değil. Bazı insanlar diğer insanlardan çok daha güçlü, çok daha cesur ve hayallerinin peşine takılarak tarih yazıyorlar.

Böylesi insanlara her alanda rastlamak mümkün. Bilim, siyaset ve sanat alanında insanların yaşamını tümden etkileyen, çoğunlukla güzellik katan bu insanlardan ikisinin yaşamını anlatan Coco ve Igor isimli kitap, Artemis Yayınları tarafından yayınlandı. 341 sayfalık kitap, baskısından, kapak tasarımına kadar özenle hazırlanmış, bu iki özel insanın ruhuna uyan bir eser.

Coco ve Igor
Coco ve Igor

Neden Okunmalı?

Coco deyince herkes aslında kimden bahsedildiğini biliyor. Ünlü modacı Coco Chanel. Igor ismini de bilenler biliyor aslında. O da müzik dünyasının dahi müzisyeni Igor Stravinsky.

İşte kitap bu iki insanın aşkına odaklanıyor. Dünyada moda tarihinde kadınların daha önce hiç giymediği kıyafetleri hazırlayan, şapka işi ile girdiğinde moda dünyasında öldüğünde dünyaca ünlü bir marka bırakan Coco Chanel güçlü, dimdik ayakta duran kadının da en önemli simgesi.

kitap
kitap

Igor Stravinsky ise müzik dünyasının dâhilerinden ve yaptığı müzikten etkilenmemek mümkün. İşte bu iki deha insanın tanışmaları ve ortaya çıkan yasak bir aşk. Kitabın ana konusu bu ama elbette sıradan bir pembe kitap değil bu. Gerçek bir hayat öyküsü. Bu aşkın sanat hayatlarını olumlu anlamda nasıl etkilediği de kitapta net bir biçimde anlatılıyor. Elbette yasak bir aşk bu ve her yasak aşk gibi, yıkıcı, zorlayıcı ama sonuçta belki bu aşk olmasa ortaya böylesi eserler de çıkamazdı değil mi? Herkese ilham verecek bir eser bu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir