Göbek Yağlarından Kurtulmanın Yolları

Göbek yağları bazı hastalıkların habercisi olacağı gibi görünüm açısından da iyi değildir. İlk olarak doğal yağlar tüketmeye özen gösterin. Zeytinyağı, Omega -3 yağ asitlerini içeren yiyecekleri bol miktarda tüketin. Kızartmalardan kaçının ve daha çok hafif pişmiş gıdaları tercih edin.

karın yağları
karın yağları

Göbek Yağlarından Nasıl Kurtulursunuz?

D vitamini eksikliği stres hormonu yaratır ve sağlık sorunlarının da habercisidir. Güneşten mümkün olduğunca yararlanmalısınız. D vitamini eksikliğinde kalsitriol hormonu yükselir ve bu da çabuk yağlanmanıza neden olur. Düzenli olarak D vitamini alabilirsiniz. Düzenli nefes çalışması yapmalısınız. Stres altında olan kişi kortizol üretir ve bu durumda da daha hızlı kilo alır.

Düzenli yürüyüş yapmalı ve ağırlık çalışmalarına önem vermelisiniz. Gün içerisinde daha çok fiziksel hareketler yapın ve özellikle göbek kısmınız için günde yirmi tane mekik çekin. Bol su için. Su ile yağlarınızdan daha kısa sürede kurtulursunuz. Kabızlık sorununun baş nedeni ise yeterli sıvı almamaktır. Yemek alışkanlığınızı ise düzene sokun ve kendinizi aç bırakmayın.

karın yağlarından kurtulun
karın yağlarından kurtulun

Turuncu ve sarı sebzeleri ise sofranızdan eksik etmeyin. Havuç, kayısı, kırmızıbiber gibi renkli sebzeler sizi kısa sürede forma sokar. İyi bir uyku alışkanlığı ise daha kalıcı kilo vermenizi sağlar. Magnezyum seviyenizi baktırmalı ve gerekirse magnezyum takviyesi almalısınız. Magnezyum eksikliğinde daha çabuk strese girer ve istemeden açlık hissedersiniz. Magnezyumu diyetlerinizde düzenli olarak almayı alışkanlık edinin.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir