Dekorasyonda Şömine Uygulamaları

Dekorasyon uygulamaları içinde şöminenin yeri oldukça başkadır. Ortamı daha sıcak ve samimi yapan şömineler her dekorasyon stilinde uygulanabiliyor. Şömine denilince akla gelen il yansıma her ne kadar ahşap oymalara sahip koskoca bir alan kaplayan ve bu alana yaz denilen olsa da günümüzde çok farklı uygulamaları ile bu sıkıntılar da ortadan kalktı.

şömine
şömine

Şömine Modelleri

Her dekorasyon stili ile uyum sağlıyor derken hiç de yanlış bir söylemde bulunmadık. Günümüz şömineleri modern, plazma, ahşap, L model, U model, bacalı, bacasız ve de daha birçok farklı model ile karşımız çıkıyor. Doğal gaz ile çalışan şöminelerin yanı sıra bio etanol ile çalışan modeller de özellikle modern stil içinde yer alıyor. Bio etanol ile çalışan şömine modelleri yan kısımlarında bulunan cam korumalar ile balkon, oturma odası ve birçok alanda ortada ya da kenar kısımda kullanıma hazır olurken ayrıca şömine modelli içinde de kullanılabiliyor. Üstüne çakıl taşları ya da önüne dekoratif odunlar yerleştirilerek tam bir şömine havası yaratılabiliyor.

şömine modeli
şömine modeli

Modern ve plazma olan modeller genel olarak en az yer kaplayan modeller olup U model ise özellikle köşeli duvar alanına kullanılıp üç taraftan da izlenebilme olanağı sağıyor. U model ile alan küçültülmesinden ziyade alan değerlendirilmesi sağlanabiliyor. Bacasız şömine modellerinin üstüne televizyonunuzu yerleştirerek alanı bu şeklide de değerlendirebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir