En İyi Yüz Kremlerinin Ortak Noktası Nedir?

Kozmetik raflarında duran sayısız krem ​​ve losyonlardan sadece bir veya onlarca ürünü seçmek çoğu kişi için bir bilmecedir. Ancak, parlak ambalaj ve stratejik pazarlama dilinin ötesine geçerek ve birkaç uzman ipucu izleyerek, cildinizin sağlıklı ve harika görünmesini sağlamanıza yardımcı olacak kaliteli bir ürün seçmek kolaydır. Çoğu yüz kremi, gündüz kremi ya da gece kullanımı içindir, yani alacağınız krem bu iki kategoriden birine giriyor.

krem
krem

Gündüz ve Gece Kremi için Aranacak Özellikler

Gündüz kreminde aranması gereken fark, UV ışınlarına karşı koruyuculuk olmalıdır. Güneş filtresi krem içeriğinde yerleşik olduğunda (düzenli olarak kullanmanız halinde) yaşlanma belirtilerini geciktirebilirsiniz. Gündüz nemlendiriciniz, her zaman en az 15 güneş koruma faktörüne (SPF) sahip olmalıdır. Çinko ve titanyum dioksit gibi bileşenler cildin yüzeyine oturur ve cilde emilen kimyasal güneşten koruyucuların aksine UV ışınlarının nüfuz etmesini önler.

Öte yandan, gece kremi, bir çeşit alfa hidroksi asit veya retinol, A vitamini türevi gibi yaşlanmayı önleyici içerikler bulundurmalıdır. Bu bileşenler, ölü deri hücrelerinin dış katmanını atmaya ve altındaki yeni hücre büyümesini teşvik etmeye yardımcı olur.

krem sürmek
krem sürmek

Bir yüz kremi seçerken, özellikle “noncomedogenic” terimini arayın; bu, formülünün cilt gözeneklerinizi tıkamayacağı anlamına gelir. Ayrıca, aromasız bir ürün seçin çünkü kokulu losyonlarda kullanılan kimyasallar cildi ve gözleri tahriş edebilir. Cildinizde sabunlu bir kalıntı bırakabilen, polisorbat, stearat, steareth, cetearyl, ceteareth ve emülsiyon haline getirici balmumu gibi emülsiyon yapıcı maddeler olarak kullanılan bileşenlerden ve 1,4-dioxane’in varlığını öne süren bileşenlerden kaçının. Kanserojen olarak sınıflandırılan bileşenler; polietilen, polietilen glikol (veya PEG), polioksietilen, oksinol veya sonu “at” ile biten herhangi bir kelimeyi içerir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir