Daha Aydınlık Ve Parlak Bir Cilt İçin Dikkat

Özellikle de bayanların geneli cildinin daha aydınlık ve parlak olmasını yeğler. Her daim beyaz ve temiz bir cilde sahip olmanın avantajı vardır. Bu ciltte makyaj da gayet güzel durur. Zaten kimse cildinde leke ya da çil gibi durumları görmek istemez. Son dönemlerde açık renk aydınlık yüz makyaj trendlerinden biri haline geldi. Hal böyle olunca siz değerli okuyucularımıza daha aydınlık ve açık bir cilt için neler yapmanız gerektiğini bu yazımızda kısaca anlatmak istedik. Kesinlikle okuyun ve edindiğiniz bilgileri kullanın.

makyaj
makyaj

Aydınlık Yüz Makyajı Nasıl Yapılır?

İlk olarak sizlere cildinizi özellikle de yüz bölgenizi nemden mahrum bırakmamanızı tavsiye ediyoruz.  Makyaj yapmadan evvel cildinizi biraz olsun nemlendirmelisiniz.  Bu işlem makyajın daha güzel görünmesini de sağlar, unutmayın.  Daha sonra yüzünüze aydınlatıcı baz uygulamalısınız. Aydınlatıcı özellikte bir baz tercih ederseniz daha taze ve nemli bir makyaja kavuşursunuz.

makyaj yapımı
makyaj yapımı

Üçüncü adımda ışıltılı bir fondöten uygulamanızı öneririz.  Ayrıca fondöteni nasıl uyguladığınızda fondötenin renk tonu kadar önem taşır, unutmayın. Hem doğal hem taze hem de nemli bir görünüm istiyorsanız kesinlikle mat fondötenlerden uzak durmalısınız.

Göz çevreniz için ten renginiz ile uyumlu bir kapatıcı tercih edin. Ama fazla kullanmayın, yoksa çizgilenme yapar. Bu da hoş bir görüntü vermez.  Son olarak yağlı bir yüz istemiyorsanız transparan pudra sürün.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir