Corrector Nasıl Kullanılır?

Pürüzsüz bir baz oluşturmak makyaj yaparken oldukça etkili ve önemlidir. Makyajdan önce renk eşitsizliğini gidermek için yapılan corrector ilk adımdır. Cildini rengini düzenler ve ciltte uygulanan renk eşitsizliğini gidermek için oldukça uygun ürünlerdir.

Gözaltında oluşan morlukları kapatmaya yardımcı olan correctorlerin pek çok çeşidi bulunmaktadır. Somon renkleri ilgi görmektedir fakat yeşil, pembe, mavi, şeftali ve sarı renkleri de bulunur. Bu renkleri ister tek şekilde ister palet halinde de satın alınabilir. Correctorlerin yapısı krem kıvamındadır ve fondöten ile karıştırılsa da ikisi tamamen farklıdır.

Corrector Nasıl Kullanılır?

Öncelikle cildi güzel bir şekilde yıkayarak başlanması gerekir. Yüzü güzelce duruladıktan sonra, fondötenden önce corrector rengi seçilmesi gerekir. Cilt yapısına göre çeşitli corrector renklerinin olduğundan bahsedilmişti. Bu yüzden corrector renkleri kullanırken hangi renkler nötr hale geliyor bunun bilinmesi gerekir. Yüzde sarılık varsa şu renkler kullanılarak cilt tonu eşitlenebilir. Şeftali, mavi ve turuncu; mor, kahverengi ve pembe karışımları kullanılabilir. Cilt tipinize göre makyaj bazı uygulandıktan sonra makyaja başlanılabilir.

Corrector Renkleri Nasıl Yardımcı Olur?

Corrector renklerinin pek çok işlevi mevcuttur. Bunlar; gözaltı morlukları, sarılık, yüzde kırmızılık gibi renk eşitsizliklerini gidermeye yardımcı olur. Aşağıda yer alan corrector renklerinin nasıl kullanılacağı belirlenmiştir.

1) Sarı: Akne problemleri, gül hastalıkları, hafif kızarıklık gibi sorunlar yüzde varsa sarı rengi kullanılabilir.

2) Pembe: Soluk tenli bir cilde sahip olanlar ciltlerini canlı pembe renkleri ile şekil verilebilir. Koyu renkte göz altları da var ise hafif pembeleştirerek kullanımı sağlanabilir. Bu sayede soluk bir görünüm gidecek ve yüz canlanacaktır.

3) Yeşil: Şiddetli düzeyde kızarıklar meydana geldiyse kullanılması gereken yeşil rengidir. İltihaplı akneler, şiddetli gül hastalıkları ve kılcal damarların görünümünü azaltmada etkilidir.

4) Şeftali: Açık ve buğday tenlilerde kahverengi bölgelerden kurtulmak için şeftali reni uygundur. Koyu göz altı renkleri için de oldukça idealdir.

5) Mor: Buğday tene sahip kişiler göz altlarını nötr etmek için kullanabilir.

6) Kırmızı: Esmer tene sahip kişiler kırmızı rengi kullanabilir.

7) Turuncu: Şeftali rengi ile aynı özelliklere sahip olup; turuncu rengi sadece esmer tenlilere önerilmektedir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir