Cilt Yenileyici Şekerli Peeling

Cildin yenilenmesi için ciltte bulunan ölü hücrelerin atılması gerekir. Ölü hücrelerden arınan ten sonrasında ise cildin gelişimini hızlandırarak yenilenmeye başlar. Uzmanlar tarafından yapılan açıklamalara göre akşam on bir ile gece üç saatleri arasında cilt yenileme yaşanır. Bu saatlerde cilt yenilenmesinin düzgün şekilde yaşanması için ise ideal ve sağlıklı bir uykuda olunması önemlidir. Aynı zamanda cildin ölü hücrelerden arınmış olması ve nem dengesinin de ideal seviye de olması yenilenmeye zemini hazırlayan etkendir.

makyaj

Cilt yenilenmesinde kullanılacak olan maske seçimlerinde peeling etkisi yapması sebebi ile şekerli peelinglere yer veriliyor. Şeker kristal yapısı ile ciltte bulunan ölü hücrelerin atılmasına destek olurken aynı zamanda cilt temizlenmesine de yardımcı olur. Fakat şekerin tek başına cilde sürülmesi hem zor hem de cilde zarar verebilecek olan etken taşıması sebebi ile sıkıntılıdır. Bu sebep ile cilt yenilemesine de destek olacak peeling uygulaması için ilave malzemelere ihtiyaç duyulur.

Şekerli Peeling Yapımında Kullanılan Malzemeler

Şekerli peeling yapımında tek başına şeker kullanımına yer açılmaz. Toz şekerin yanı sıra cilt yenilenmesine destek olan ve aynı zamanda cilde nem sağlayan bal kullanımına yer açılabilir. Bal ve şeker peeling uygulamasının yanı sıra yoğurt, yumurta, şeker ve birazda karbonat karışımına yer açılarak ideal bir temizleyici elde ederek cilt tonunuzu da eşitlemeniz mümkün olur.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir