İngilizce Bilmeyen Çocuk Kalmasın

Dil öğrenmek insanlar için yeni kişiler ile tanışmak ya da yeni iş fırsatlarını edinebilmek için oldukça önemlidir. Fakat bunun yanı sıra yeni dil öğrenmek beyin içinde son derece faydalıdır. Yeni dil öğrenme işleminde beyin ekstra bir çabaya girerek halk tabiri ile çalışmaya başlar. Maalesef insanoğlu beyninin çok az bir kısmını kullanıyor. Yeni dil öğrenme çabası ise beyin gelişimini olumlu etkileyen bir durumdur.

Beyin gelişimin yanı sıra dünya standartlarına da uygun bir kritere sahip olan bireyler yetiştirebilmek için çocukların erken yaştan itibaren dil gelişimi konusunda gelişmesi öneriliyor. İlerleyen yaşlarda ise tek dil ile yetinilmeyerek farklı dillere de geçişin gerçekleşmesi beyin gelişimi için son derece önemlidir. Bunun ile beraber bir dili öğrenirken yaşanan zorluk diğer dil öğreniminde de yaşanmaz. İkinci dil öğrenimi ilk dile nazaran daha kolaydır. Bu nedenlerden dolayı dünyada en çok konuşulan dil olan İngilizceyi çocuk yaştan itibaren öğrenerek yeni dil öğrenimi içinde zemin hazırlanması yapılabilir.

İngilizce Neden Önemli?

İlk dil öğreniminde İngilizcenin tercih edilmesi birçok farklı nedene bağlıdır. Bunların arasında ilki ise dünyada en çok konuşulan dil olması geliyor. Bunun yanı sıra diğer birçok dile nazaran İngilizceyi öğrenmek daha kolaydır. İtalyanca ise Türkçe gibi yazıldığı gibi okunan bir dil olması nedeni ile ikinci dil seçimleri arasında yer alır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir