Çevre Dostu Ev Dekorasyonu Fikirleri

Yaşadığımız dünyayı değiştirebilmek ve ona zarar vermeden evlerimizi dekore edebilmek de bizim elimizdedir. Çevre dostu olarak üretilmekte olan ampuller, şişelenmiş suları içmek yerine su arıtma cihazı kullanmak gibi ufak tefek noktalar yaşama katacağımız değeri gösterir. Çevresel olarak bilinçli bir şekilde evlerinizde sürdürülebilir dekorasyon teknikleri uygulayarak sizler de çevre dostu dekorasyon stillerini ortaya çıkartabilirsiniz.

doğal taş dekorasyon
doğal taş dekorasyon

Doğal Dekorasyon Stili

Toprak testil, taş heykel, ahşap duvar ve kütük sehpalar doğal dekorasyon stili içerisinde büyük bir yere sahiptir. Doğal köklü boyalı kilimlerle de keyifli bir dekorasyon düzenlemesi yapabilirsiniz. Dekorasyonunuzda daha ilgi çekici bir görünüm elde etmek istiyorsanız bitkileri de kullanabilirsiniz.

Yeni bir mobilya satın almak istiyorsanız plastik malzemelerden üretilmiş olan sağlıksız mobilyaları tercih etmek yerine çevre dostu olarak üretilmiş olan kaliteli mobilyaları tercih edebilirsiniz. Elinizdeki mevcut mobilyalarınızı hemen değiştirmek yerine ise yenileme yöntemini deneyebilirsiniz. Tamir işlemi yapmak, boyamak ve eşyaları eski haline getirmek bütçenize ve doğaya katkı sağlar.

doğal dekorasyon
doğal dekorasyon

Yaratıcı bir dekorasyon elde etmek istiyorsanız lüks parçalara yönelmeden önce güvenilir markaların ürün kataloglarına bakmanızda fayda var. Ayrıca yerel yani butik olarak tasarlanan çevre dostu ürünlere de göz atabilirsiniz. Bölgede yer alan yerel sanatçılar tarafından yaratılmış seramik tabloları dekorasyonunuzda aksesuar olarak kullanabilirsiniz.

Yerel ekonomiyi destekleyebileceğiniz bu yöntem sayesinde sadece seramik tablolara değil, el yapımı çevre dostu mobilyalara ve aksesuarlara da ulaşabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir