Büyük Kardeş Olduğunuzda Başınıza Gelecek Muhtemel Şeyler

Büyük kardeş olmak, yetişkinlerin sizi baskıladığı, sorumluluk yüklediği anlamına gelir, bazen onu kabullenmek zor olsa da her zaman duygusal bir bağ yaratır ve hiçbir şey bunu değiştiremez. İşte büyük kardeş olduğunuzda olası yaşanabilecek 6 şey:

Her Zaman İyi Bir Örnek Olmalısınız

Aileniz her zaman bir sorumluluk imgesi olarak davranmanızı ister. Küçük kardeşinizin sizi rol modeli olarak gördüğü doğru, bu da sizin tarafınızdan çok fazla sorumluluk taşıyacağınız anlamına gelir. Bazen ağır gelebilir ama bu size çok şey kazandıracaktır.

abi kardeş
abi kardeş

En İyi Tavsiye Vericisi Siz Olursunuz

Birçok iddia ve yanlış anlamanın ardından, kardeşiniz nihayet onun için en iyisini yapmaya çalıştığınızı ve ona yardım etmeyi denediğini fark eder. Ailen muhtemelen onları, sizden büyük kardeşlerinizin olduğu gibi anlamayacaktır. Sonunda tavsiye vermenin en iyisi olacaksınız.

En Yoğun Kavgaları Yaşayacaksınız

Ailenizde sınırları ve kişisel alanı belirlemeye çalıştığınızda küçük kardeşinizle tartışmalar yapmak oldukça normaldir. (Kardeşi ile kavga etmeyen bir kişi henüz doğmadı.) Kavganız 5 dakika içinde bittiğinde birbirinize söylediğiniz kelimeler önemsizdir.

kardeş
kardeş

Mutlak Dürüstlük ve Samimiyet

Harika olduğunuzu ve gerçekten her şeyi yapabileceğinizi düşünebilirsiniz, ancak küçük kardeşiniz ihtiyacınız olduğunda sizi incitmekte tereddüt etmeyecektir. Bu yönden bakarsanız, her zaman olduğu gibi doğru olduğunu söyleyecek ve  sizi yürekten dengeleyecek birine sahip olmak iyidir.

Aile Toplantıları Kardeşinizle Çok Daha İyidir

Kardeşiniz, aile sorunlarını, tartışmaları, esprileri ve ailenizdeki özel durumları anlayacak kadar büyüdüğü zaman, keyifli aile toplantılarında yeterince kendinize yakın hissedeceksiniz. Ayrıca, onlarla birlikte olduğunuzda çok fazla baskı hissetmeyeceksiniz.

Artık O Bir Yetişkin

Kardeşinize, ilişkilerine, işlerine, düşlerine baktığınız bir gün gelecek ve kendinize şu sözleri söyleyeceksiniz:  “artık o bir çocuk değil” ve o anda birçok duygu yaşayacaksınız, çünkü bir insanın büyümesinde olağanüstü bir katılımcı oldunuz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir