Alçak Tavanlı Bir Oda için En Etkili 5 Aydınlatma Fikri

Tavan yüksekliği veya dekorunuz ne olursa olsun, aydınlatma tüm alanınızda fark yaratabilir. İster endüstriyel veya çağdaş, ister cesur ya da sofistike, aydınlatma fikirlerinin hangisinin alçak tavanınızın kullanışlılığını arttırdığınızı seçin ve yaşam kalenizi bir ev gibi hissettirin.

  • Stilize Gömme Montajlı Aydınlatma

Büyük bir avize veya dekoratif aydınlatma modeli için yer yoksa gömme montajlı spot aydınlatma çeşitlerini kullanabilirsiniz. Dekorasyonunuza uygun dağılımda yerleştirdiğiniz takdirde mimari özelliklerle benzersiz bir görünüm oluşturabilirsiniz.

gömme aydınlatma
gömme aydınlatma
  • Klasik ve Basit Aydınlatma

Tavan yüksekliğini görsel olarak yükseltmenin bir yolu, çevreleyen dekorla harmanlanan ışıklandırmadır. Klasik bir tavana doku ve klasik cazibe katan  aydınlatma ürünlerini deneyin. Çağdaş bir geçiş yapmak için, tekrarlayan geometrik desenli bir armatür de seçebilirsiniz.

  • Canlı Renkler ile Aydınlatma Kombinasyonu

Canlı renkler, odanın sıcaklığını sarar ve hoş bir ambiyans yaratır. Duvar renkleri ile oynayarak daha yüksek, ferah bir oda illüzyonu yaratabilirsiniz. Boyuna çizgileri veya tuğla örgüsü deseni olan duvar kağıtları, kısa fakat dekoratif aydınlatma seçenekleri, herhangi bir dekora dram ve ilgi katabilir.

endüstriyel aydınlatma
endüstriyel aydınlatma
  • Endüstriyel Aydınlatma

Endüstriyel şık iç tasarım trendinde görüldüğü gibi, geleneksel aydınlatma tasarımı çinko, çelik ve krom tel ile tasarlanan zengin tavan armatür stilleri mevcut.  Endüstriyel tasarım, bir dekorasyona nostalji hissi verirken aynı zamanda mekana eski dünya hissi katan grafik ve temiz çizgiler sunuyor.

  • Modern ve Çağdaş Aydınlatma

Kısa fakat dramatik bir aydınlatma eklenmesi alçak tavanınıza görsel ilgi sağlar ve odayı daha büyük hissederek gözü yukarı çeker. Modern, çağdaş aydınlatmalar şık bir etki yaratır ve odanın dekorunun geri kalanı için bir temel sağlar.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir