Zengin ve Şaşalı Görünen Bir Salon Yaratmak İçin İpuçları

Zengin ve gösterişli hatta şaşalı bir görüntüye sahip olan salonları hayata geçirmek her ne kadar kolay gibi görünse de oldukça risklidir. Dozu fazla kaçırmak maalesef rüküş bir görüntü ile karşılaşmanıza sebep olacaktır. Üstelik sisin bu rüküşlüğü anlamanız biraz zaman alabilir. Çünkü tüm paraları ayrı ayrı seçmenin ve yerleştirmenin hazzını yaşarken, o anda gözden kaçan durumlar ile karşılaşabilirsiniz. Bu sebep ile salonunuzda zengin ve gösterişli bir hava yaratırken bazı detaylara dikkat etmeniz önerilir.

salon
salon

Ürün Belirleyin ve Hayal Kurun

Öncelikle salonunuzda kullanmak istediğiniz ürünleri belirleyin. Dergilerden resimlerini kesebilir, bilgisayardan çıktı alabilirsiniz. Bu ürünlere mobilyadan aksesuara kadar yer açın. Her birini belirledikten sonra hayalini kurun odanızda oturma grubunuzu konumlandıracağınız alandan yemek masasına, avizeden aksesuarlar kadar her detayı gözden geçirin. Hayal kurarken ilk anda son derece mutlu eden bir görüntü yaratsa da detaylara indiğinizde çıkarılması gereken parçaları algılamanız muhtemeldir.

zengin salon
zengin salon

Seçimler ve Yerleşim

Beğendiğiniz ürünleri satın alırken görseli ile karşılaştırma yapın. Aynı ürünler ile ilgili hayal kurmamış olabilirsiniz. Daha az canlı, daha küçük ya da daha abartılı bir model olabilir. Bu sebep ile ürünleri dikkatle incelemeniz önemlidir. Ürün alımlarınızdan sonra arzu ettiğiniz dekorasyonu yavaş yavaş hayalinizdeki gibi yerleştirmeye başlayın fakat bu yerleşim içinde sona aksesuarları bırakın odaya en son baktıktan sonra yavaş yavaş aksesuarları ekleyin.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir