Vücut Tipine Göre Pantolon Seçimi

Pantolon seçimlerinde boy ve kilo, vücut tipi her zaman önem kazanmaktadır. Bu nedenle de beden ölçülerinizi bilerek hareket ettiğinizde, doğru pantolon seçimiyle beraber kilonuzun da vücut tipinizin de daha öne çıkacağı şekilde bir değerlendirmede olabilirsiniz. Oldukça şık görünümde bulunmak için seçeceğiniz birbirinden farklı pantolon modelleri bulunmaktadır.

Vücut tipleri insanlarda dikdörtgen, kum saati, elma veya armut olarak nitelendirilir. Bu vücut tipleri için kalça, bel, omuz ve göğüs bölgelerine bakılarak karar verilmektedir. Bu şekilde vücut tiplerinin kararlaştırılmasıyla beraber pantolon seçimlerinizin yapılması da kolaylaşır. Armut tip, kalça ve göğüs kısımlarından geniş olan kişilere belirtilen vücut tipidir. Armut tip vücut tipinde bacak ve kalça kalın, üst kısım daha incedir.

Eğer elma vücut tipiyseniz, tüm hatlar oval şeklindedir. Burada tüm bölgeler (kalça, bel, göğüs ve omuz) birbirinin aynısı denilebilir. Dikdörtgen ise geniş ve aynı oranda genişliğe sahip olan bölgeler olarak adlandırılır. Son olarak kum saati ise, en çok dikkat çeken olup 90 60 90 fizik ölçülerinin karşılığıdır. Belin biraz daha ince olduğu bir şekildedir.

Elma Vücut Tipi Pantolon Seçimi

Geniş üst bölge ve geniş alt bölge olması sebebiyle elma vücut tipinde pantolon seçimlerini yapabilmek için ince vücut yapısı bulunmadığından dolayı dar paça modelleri tercih edin. Bol pantolonlar, sizi daha da kilolu gösterecektir ve tavsiye edilmez. Dar paça, boru paça modeller seçim yapılabilir.

Aynı şekilde isterseniz İspanyol paçaları da değerlendirebilirsiniz. Çünkü bu sezonun yüksek bel modası ve İspanyol paça modelleri de yine en çok tercih edilen pantolon modelleridir.

Armut Vücut Tipi Pantolon Seçimi

En zor vücut tiplerinden biri olup, burada vücudun alt bölgesi kalın üst bölgesi daha ince olduğu için ince kıvrımlı görünmesi konusunda boru paça, koyu renk pantolonlar gibi seçimler tercih edilebilir. Aynı şekilde yüksek bel pantolonların da tercih edilebilir olduğu bu modellerde vücudun orantılı görünmesi için doğru pantolon seçimi yapılması gerekir. Hem doğru hem de şık bir görünüm anlamında yüksek bel pantolonlar, bu vücut tipine göre en uygun modelde pantolonlar olacaktır.

Kum Saati Vücut Tipi Pantolon Seçimi

Kadınlarda kum saati vücut tipi denilince akla 90 60 90 fizik gelmektedir. Çoğu pantolon modeli bu kadın vücut tipine yakışır olup, aşırı dar ya da bol kıyafetleri tercih etmeniz istenmemektedir. Çok daha düşük bel ya da bol paça pantolonlarla birlikte daha şık olabilir, şalvar modasına uygun şekilde pantolon modellerini de değerlendirebilirsiniz.

Son yıllarda yine pantolon olarak popülerleşen havuç model pantolon modellerinden uzak durmayı tercih etmelisiniz. Onun yerine kalçaların belirgin olduğu pantolonlar değil, daha şık bol paça ve düşük bel modeller seçimler arasında olmasına özen gösterebilirsiniz.

Dikdörtgen Vücut Tipi Pantolon Seçimi

Hem üst hem de alt bölge, dikdörtgen vücut tipinde benzerdir. Bu nedenle de düz vücut hatlarıyla beraber kıvrımlı modelleriyle tercih edilebilir bu modellerde şık görünüm kazanılabilir, vücut tipine göre Jean modellerde daha çok, hatların belirgin olduğu, ince hatların sahip olduğunuza dair görünüm kazandırabilirsiniz.

Dikdörtgen vücut tipi için Skinny Pantolon ve cepleri aşağıda olan modellerin tercih edildiği görülür. İnce kumaşı olan, düz ve sade pantolon modelleri sizler için en ideal, özel vücut hattınıza uygun modellerde pantolon seçimi olacağını unutmayın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir