Tarayıcılar için Güvenlik Ayarları

Tarayıcılar için gizlilik ayarları alanında bu gizlilik ve güvenliğin güncellenip kullanılması ve yapılan işlemler yer almaktadır.

Tarayıcılar için gizlilik ayarları ile şimdi bilgisayarınıza özel olan bir koruma kalkanı kurabilirsiniz. Bunun için bir takım bilgisayar bilgisine de sahip olunması bir gerekliliktir. Yani bilgisayara ait olan bir takım bilgiler edinirseniz yapacağınız her işlemi daha doğru bir adımla yapmış olursunuz. Güvenlik ve gizlilik alanında öncelikle karşınıza birçok uzantı çıkar. Bu uzantıların da en iyi şekilde bilinmesi gerekliliktir. Böylece nasıl bir işlem yapılacağını ya da nasıl bir yöntem edineceğinizi daha iyi bilirsiniz. Bu da işinizi daha kolay bir hale getirir.

Gizlilik ve Güvenlik Ayarları

Gizlilik ve güvenlik ayarları bugün her teknolojik üründe karşınıza çıkar. Gizlilik ayarları alanı tarayıcının hemen sağ üst köşesinde yer alır. Bu alanda üç nokta vardır. Bu üç noktaya tıklama yapıldıktan sonra uzantı gibi bir sayfa hemen açılır. Burada da bir takım başlıklar alt alta sıralanır. Siz bu başlıklar içinde gizlilik ve güvenlik alanını ilgilendiren başlığı bulursunuz. Bu başlığa tıklama yapıldıktan sonra da gerekli yönlendirme karşınıza çıkar. Yani burada ayarları değiştirme tamamen sizin elinizde olur. Ayarları kendinize göre değiştirme ya da güncelleme gibi bir takım işlemleri yaparsınız. Üstelik bunlar çok basit olan işlemlerdir.

Gizlilik ve Güvenlik Ayarlarını Değiştirme

Mevcut olan gizlilik ve güvenlik ayarları her zaman değişime açık olan ayarladır. Burada güvenliğe dönül ayarlar ile tarayıcınızı koruma imkanı da size sunulur. Yani herkese açık olan gizlilik ayarı tarayıcı için bir risk teşkil edebilir. Özellikle tarayıcının virüs kapmasına bile neden olabilir. Ancak gerekli ayarlar güncellenip değiştirilebilir. Böylece tek bir tıkla anında ayarlar üzerinde gerekli etkiye sahip olabilirsiniz. Üstelik bu yolla ayarları kendiniz için daha özel bir hale de getirmek mümkün. Ayarlar kısmına tıkladığınız zaman bu basit olan işlemlerle anında tanışırsınız. Çok kısa bir süre içinde de işlemi yaparsınız. Gizlilik ayarını değiştirme işlemi ise her sıklıkta yapılabilen bir işlem alanıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir