Combofix Programı Hakkında Bilinmeyenler

Son yıllarda gelişen teknoloji ile merak edilen konulardan biri de comboix programı ve sundukları olmaktadır.

Combofix nedir ve nasıl kullanılır? Çok hızlı bir şekilde yaygınlaşan bilgisayar kullanımlarında bilinmesi ve incelenmesi gereken pek çok uygulama bulunmaktadır. Bu uygulama ve programlardan biri olan combofix pek çok kullanıcı tarafından araştırılmaktadır. Genellikle bilgisayar kullanımlarında çok fazla sorunlar ile karşı karşıya kalınmakta ve istenmeyen sorunlar meydana gelmektedir. Bu program bilgisayarlar için çok daha uygun olmakta ve kullanıcılarına koruma sağlamaktadır. Kısacası uygulama için antivirüs programı demek çok daha doğru olacaktır. Bilgisayar kullanıcıların en fazla merak konusu olan bu program hakkında bilinmeyenler için küçük bir araştırma yapalım.

Combofix Nedir?

Combofix programı bilgisayarlarda virüs veya trojan gibi en kötü amaçlı yazılımların saldırısına uğraması halinde zarar görmesi sonucunda bilgisayarı temizlemek adına kullanılan ve tercih edilen bir programdır. Kötü amaçlı olan programlar bu program sayesinde kurtulabilir ve bilgisayar temizlenebilir. Diğer virüs programlarına göre çok daha ileri düzeyde koruma ve temizlik sağlayarak bilgisayara büyük katkıları olmaktadır.

Combofix Amacı Nedir?

Combofix programı kötü amaçlı olan yazılımların veya programların bilgisayarın tam olarak temizlenmesi içi kullanılmaktadır. Fakat bu programı çalıştırmadan önce kesinlikle bilgisayarı virüs programı çalışıyor ise kapatılması gerekmektedir. Combofix önerisi olarak bu programın anti virüs programı olarak kullanılması doğru olmaz. Program sadece kötü amaçlara sahip olan yazılım ve programlardan bilgisayarı kurtararak temizlenmesi için kullanılması gerekmektedir.

Combofik Nasıl Kullanılır?

Bilgisayar kullanıcıların merak ettiği konuların başında gelen combofix nasıl kullanılır gelmekte ve cevaplar aranmaktadır. Conbofix uygulaması kullanımı diğer programlara göre çok daha farklı olmaktadır. İlk olarak program çalıştırıldığında “I Agree” düğmesine basılmalıdır. Bilgisayara mavi bir ekran oluşacaktır ve temizlik için kendisini hazırladıktan sonra Windows Kayıt Defteri yedeğinin alınmasının ardından temizleme işlemlerine başlayacaktır. Kurtarma konsolu bilgisayarda olmadığından dolayı indirme seçeneği çıkacaktır. “Yes” butonuna basılarak indirilmesi gerekir. Bu işlemler sırasında kesinlikle internet açık olmalıdır. İndirme işlemi sonrasında izin istenecek ve verilen izin sonrasında program başlayacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir