Siyah Eyeliner’ı Beyazı ile Değişme Vakti Geldi

1990’lardan kalma dumanlı göz makyajı halen çoğu kadını yalnızca siyah göz kalemi kullanması gerektiği düşüncesinden alıkoyamıyor. Her zaman tek seçenek siyah değildir. Kahverengi gibi daha yumuşak bir renk veya göz renginizi tamamlayan bir ton seçmek en iyi tercih olabilir. Göz makyajında yerleşim her zaman önemlidir. Bu nedenle siyahın her zaman en doğru seçim olduğu fikrine kapılmayın.

Neden Siyah Değil de Beyaz Eyeliner?

Siyah eyeliner’ı hem üst hem de alt kirpik çizgilerine kendini şartlandıranlardansanız buna artık bir dur deme zamanı geldi. Renk tayfının tam tersine dönerek beyaz göz kalemi ile sıra dışı gölgeler oluşturmak mümkün.

Beyaz eyeliner gözleri aydınlatır ve yüzün daha genç görünüm kazanmasına yardımcı olur. Kalabalığın içinde öne çıkan gözlere sahip olmak istiyorsanız siyah yerine beyaz eyeliner denemekten korkmayın. Beyaz göz kalemi özellikle alt kirpik hattında kullanıldığında gözleri daha büyük ve aydınlık gösterir.

Yorgun bir günün sonunda uykulu gözlere elveda demek istediğinizde de beyaz eyeliner kalabalığın içinde sizi aydınlatacak, uyanık gösterecektir. Alt kirpik çizgisinde koyu rengin ise gözleri küçük göstereceğini unutmamak önemlidir.

Beyaz Eyeliner ile Makyaj Önerileri

Gözlerde ekstra belirginlik elde etmek için üst kirpik hattında beyaz göz kalemi kullanılabilir. Kirpik çizgisinin üstüne yumuşak bir kahverengi kullanılarak makyaja devam edilebilir. Eyeliner üst kirpiğe her zaman kirpik çizgisinin dışından ve yarısına kadar çektiğinizden emin olun. İç köşeye tam olarak girilmesi asla önerilmez. Ancak daha hafif bir görünüm için beyaz yerine ten rengi bir göz kalemi de tercih edilebilir.

Her ne kadar farklı renklerle harika görünen göz makyajı yapmak mümkün olsa da bazen alışkanlıklardan vazgeçmek mümkün olmayabiliyor. Ayrıca kişisel zevkler ise tartışmaya kapalı bir konudur. Yalnızca siyah eyeliner tutkunu olsanız bile bir davet veya etkinlikte kendinize farklı bir hava katmak isterseniz beyaz eyeliner’ın her zaman bir uyum içerisinde olacağını unutmayın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir