Pirometre Nedir?

Pirometreler, sıcaklık derecesinin ölçülmesini termometreler ile gerçekleştirir. Sıcaklık ölçülmesinde sıcaklığın değeri ve oluşma şekli ise son derece büyük bir önem taşımaktadır. Yüksek sıcaklık değerleri söz konusu olduğu zaman termometreleri kullanmanız neredeyse imkansız bir hale gelecektir. Bu sebepten dolayı sıcaklık ölçümünün güvenilir şekilde yapılabilmesi için yeni cihazlar piyasaya çıkartılmıştır. Bu cihazlar arasında ise en fazla ilgi gören pirometre cihazıdır. Yüksek sıcaklık değerlerinin ölçülmesi gerektiği zaman pirometre kullanılması gerekir.

Endüstriyel ve Sanayi Üretiminde Pirometre Kullanımı

Pirometreler, endüstriyel alanlarda yapılan üretimlerde, sanayi alanlarındaki üretimlerde elde edilecek olan yüksek sıcaklık derecelerinde sıcaklığın değerinin ölçülebilmesi için hassas bir ölçüm cihazı olarak işlevsel özellikler sağlar. Pirometre ürünleri en yüksek sıcaklık değerinin ölçülmesi, demir eritilmesi ve dövülmesi gibi süreçlerde etkin bir biçimde kullanılır. Bazı fırınların içerisinde de ölçüm cihazı olarak yer alan pirometreler laboratuvar ortamlarında da kullanılır.

Pirometre

Pirometre

Ser Rezistans Pirometre Modelleri

Yüksek sıcaklığın ölçüleceği her alanda karşımıza çıkan pirometrelere sizler de ihtiyaçlarınıza uygun bir şekilde sahip olabilirsiniz. Ülkemizin güvenilir rezistans firmaları arasında yer alan Ser Rezistans sizlere pirometreleri ihtiyaçlarınıza yönelik sunuyor.

1. sınıf kalitedeki ürünleri dünya kalitesi standartlarında üreterek sunan Ser Rezistans, uygun fiyat seçenekleri ile maliyetinizi düşürüyor. Maliyetinizi düşürürken enerji tasarrufu elde ettiğiniz için enerji tüketiminde de bir maliyet düşüşü elde edebiliyorsunuz.

Pirometre ihtiyacınız var ise Ser Rezistans’ın resmi sitesi olan https://www.serrezistans.com/ adresini ziyaret ederek bilgi alabilirsiniz.

  • Yorum Ekle