Mutluluğa Giden İlk Adım Kendinizi Sevin

Ağaçları insanları hayvanları doğayı kısaca her şeyi seviyoruz ama acaba değeri ettiği kadar kendimizi seviyor muyuz? Kendiniz için her şeyi erteleyen biri misiniz? O halde tüm bunları bir kenara bırakın ve bu kez kendinizi sevmenin en kolay en keyifli yollarına bir giriş yapın. Unutmayın mutluluklar kendinizi sevmeniz ile başlar.

kendinizi sevin
kendinizi sevin

Aynalara Küsmeyin

O gün saçlarınız bile dağınık olsa, kıyafetiniz bile kirli olsa yine de aynanın karşısına geçmekten korkmayın. Tüm sevimliliğiniz ile aynanın karşısına geçin ve ilk günaydını kendinize verin. Güzel bir gülümseme size tüm günü güzel geçirtiyor olacak.

Bedeninizi Sevin

İster birkaç kilo fazlalık isterseniz 10 kilo fazlalık fark etmez. Bu beden sizin mutsuz olmanıza engel olmamalı. Sizler kalp gözünüz ile her zaman mutlu olmayı başarabilirsiniz.

mutluluk
mutluluk

Kendiniz İle Konuşmayı Atlamayın

Kendiniz  ile konuşmayı ve dertleşmeyi hiç denediniz mi? Bunu aynan karşısında da yapabilirsiniz ya da sakin bir ortamda da. Kendiniz ile yüksek sesle konuşmaktan hiç çekinmeyin. Sorun, gülün, ağlayın kısaca kendiniz ile dertleşmeyi unutmayın. Unutmayın ki kendinizin en iyi dostu yine kendiniz. En kötü günde ya da en mutlu günde siz isterseniz her şey iyi olur, siz isterseniz her şey daha beter olur.

Sevdiklerinizi Çoğaltın

Özellikle keyif aldığınız insanları etrafınızda çoğaltın ve onlara sevdiklerinizi söyleyin. Unutmayın ki sevgi sevgi ile çoğalır

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir