İspanyol Paça Pantolonlar Nasıl Giyilir?

Geçmişten günümüze erkek ve kadın modasında yer alan elbise tarzlarından birisi  ispanyol modasıdır. İspanyol modası dönem dönem insanların yaşamında tercih ettiği giyim tarzı olmuştur. İspanyol paça pantolonlar trend olmuş elbise türlerinden birisidir. 70’li yıllarda çıkış gösteren İspanyol paça pantolonların yetişkin birçok insanın ömründe en az bir defa giydiği elbisedir.

ispanyol paça
ispanyol paça

İspanyol paça pantolon alırken ve kombin yaparken dikkat edilmesi gereken hususlar vardır. Doğru pantolonu bulun. Çok zayıf olabilirsiniz ya da tam tersi biraz kilo probleminiz olabilir. Her iki durumda da İspanyol paça tercih edebilirsiniz ancak bacaklarınıza yapışan modellerden uzak durmanız gerekir. Bu nedenle orta genişlikte pantolon seçimi yapılmalıdır. İspanyol paça pantolonun paça boyu mutlak olarak kısa olmamalıdır.

İspanyol Paça Pantolonla Kombin Oluşturma

Uzunluğu otururken bile görülmelidir. Paça boyları özenle ayarlanmalıdır. Aksi halde gereksiz uzun bırakılan pantolonlar caddeleri süpürür. Ayakkabıların topuk uzunluğuna göre pantolon paçası seçimi yapılmalıdır.  İspanyol paçalar özellikle kalın topuklu ya da dolgu topuklu pantolonlarla çok yakışır. Eğer uzun boyluysanız, topuksuz modellerle İspanyol paça pantolonunuzu giyebilirsiniz.

ispanyol paça pantolon
ispanyol paça pantolon

İspanyol paça pantolonlarda üst kısımda giyilmesi gereken elbiselere İspanyol paça pantolonlar bol kesimli olduğundan, üstümüze oturan parçalar giymek daha orantılı bir görünüm sağlar. kazaklar ya da fazla bol olmayan balıkçı yaka kazaklarla birlikte giyilebilir. Gömlek giyecekseniz, gömleğinizi pantolonun içine sokarak giyebilirsiniz. Bu durum son derece şık kombin  oluşturmanızı sağlar.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir