Işık Dolgusuyla Kırışıklık Tedavisi

Işık dolgusuyla kırışıklık tedavisi genel olarak herkesin kullanabileceği, ancak belli bir yaş resim üzerinde olan kişilerin kullanması gerektiği bir uygulamadır. Çünkü bu ışık dolgusu tedavisi kırışıklıkları gidermek üzerine yapılmış bir sisteme sahip. Yani el yüz veya vücudun herhangi bir noktasındaki kırışıklıkları gidermek için bu yöntemi uygulamak gereklidir.

Tedavi yapılırken belirli bir sürenin geçmesi gerekir. Yani bir kesim insana bir buçuk yılda yapılırken bazı kesim insanların ise daha kısa sürelerde bu uygulamalar yapılıyor. Ancak genel olarak cildin içindeki dokunun tazelenmesi anlamına gelir. Yani belirli olan vitaminlerin cildin içerisine ışık ile birlikte verilerek daha genç bir görüntü elde edilmeye çalışılıyor.

Işık Dolgusu Yapımı

Işık dolgusuyla kırışıklık tedavisi uygulaması hemen hemen her noktada yapılabiliyor. Bir yapımdan sonra 3-4 hafta veya belirli bir süre içerisinde bu uygulamayı tekrar yapmak sıkıntılıdır. Ancak doktor kontrolünde tekrar yapılması için müracaat edilebilir. Bunların haricinde bazı estetisyenlerin yapmış olduğu yöntemler de mevcut. Ancak ilk başta yapılırken lokal anestezi için kremler uygulanır.

Belirli bir krem uygulamasından hemen sonra, bir uyuşukluk hissi sağlanır ve cildin altına enjekte edilen ışık tedavileri ciltteki dokuyu düzenler. Düzenlendiği takdirde karışıklık da azalacaktır. Ancak belirli bir süre içerisinde morluk gibi bazı sorunlar ortaya çıkabilir. Bunun önüne geçmek için ise bazı kremler de kullanılabilir.

Işık ile Dolgu Tedavisi

Işık dolgusuyla kırışıklık tedavisi hemen hemen herkesin kullanabileceği bir yöntemdir. Üstelik herhangi bir sağlık sorununa neden olmayacaktır. Bilindik yerlere gitmek de tabi ki fayda var. Yani ucuz olsun diye saçma yerlere gitmek oldukça sıkıntılar yaratabilir. Bu ucuz olan yere gidilmez anlamına gelmemelidir. Çünkü her yerde bu işin tedavisi uygulanabilir ve en iyileri de uygulanabilir. Sadece yorumlara da bakarak gitmek yararlı olacaktır.

Her alanda olduğu gibi kırışıklık önleyici ışık tedavileri de içerisinde birçok vitamini bulunduruyor. Yani sadece cildin yapılanmasını sağlamıyor, cildin daha sağlıklı bir görünüme kavuşmasını da sağlıyor. Çünkü cildin içerisine belli başlı vitaminler enjekte ediliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir