İnce Telli Saçlar için Yıkama Önerisi

İnce telli saçlara sahip olan ya da aşırı dalgalı saçlara sahip olan kişiler saçlarının hemen dolanmasından ve yıkama sonrasında açılmayan saçlardan şikâyet ederler. Sadece yıkama sonrası değil aynı zamanda yıkama sırasında da bu dolanma ile karşılaşılabiliyor.

kabaran saçlar

Saçların yıkamasında kullanılan şampuan seçiminde mutlaka saç tipinizi uygun olan tercihlere yer açmanız son derece önemlidir. Bunun yanı sıra kremli şampuan kullanımına da yer açılması gerekir. Kremli şampuan kullanıyor olmanız saç kremini kullanmanıza engel değildir. Kremli şampuanının yanı sıra saçınıza saç kremi de sürmeniz gerekir. Saçlarınızın daha kolay açılması ve dolanmanın ise yaşanmaması için bir noktaya dikkat etmeniz oldukça önemlidir.

Saç Kremi Kullanımının Sıralamasına Dikkat

Saç kremi kullanımı sıralamasında ilk olarak kremli şampuan ile saçlar yıkanır ve sonrasında saç kremi uygulanır. Fakat saçları ince tellere sahip olan ya da aşırı kıvırcık saçlara sahip olanların saçlarının dolanmasının önüne geçmeleri için bu uygulamayı ters olarak yapmaları tavsiye edilir

Saçlarınızın ıslattıktan sonra ilk olarak saç kremini saç uçlarınıza iyice sürün. Sonrasında durulayın. Bu uygulama sonrasında ise kremli şampuanınız ile saçlarınızı yıkayın. Şampuan kullanımı sonrasında az da olsa bir dolanma var ise gene kremi bu alana uygulayarak saçlarınızın ayrılmasını sağlayabilirsiniz.

Saçlarınızı yıkarken ilk olarak krem kullanımına yer vererek daha kolay açılan ve dolanmayan saçlara sahip olabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir