Botoks Yaptırmadan Genç Kalma Yöntemleri

Botoks günümüzün en popüler olaylarından biri. Pek çok insan genç görünmek, genç kalmak yani yaşlanmayıp sürekli olarak güzel görünmek adı altında bu yönteme başvuruyor. Ancak buna gerek yok. Çok daha basit ve zahmetsiz yöntemler sonucunda tam manası ile doğal yöntemler ile genç kalabilir, güzel görünebilirsiniz. Bu tamamen mümkündür.

Genç kalmak ve güzel görünmek için ilk olarak cildinizin güzelce bir dinlenmesini sağlamanız gerekiyor. Adını ister güzellik uykusu  koyun, isterseniz de kaliteli uyku. Ama uyku önemlidir. Çok geçe kalmadan yatmalı, kalkacağınız zamanda sabah güneşini kaçırmadan, öğlene kalmadan kalkmalısınız. Bu cildinizin dinginliği ve güzelliği için çok önemlidir.

Nemlendirici Krem Kullanın

Uyumadan önce nemlendirici krem sürmekte yarar var. Özellikle kuru ortamda yatıyorsanız cildinizi korumak adına hava nemlendiricisi sürmelisiniz. Soğuklarda ya da sıcaklarda da cildinizi kötü etkenlerden koruyacaktır bu kremler. Bol bol su içmekte çok önemli. Çünkü su cilde nem kazandırıyor. Nemsiz olan bir cilt kurumaya ve kırışmaya mahkumdur. Bu yüzden su içmeye özen gösterin. Balık tüketimi çok önemli. Balık hem sağlığınız hem de cilt görünümünüz için büyük bir nimet. Düzenli olarak tüketmek yararınıza olacaktır. Şekerli besinlere daha az yer verin hayatınızda. Mesela çaya iki şeker değil tek şeker atın. Çok etkiliyor şeker çünkü. Dengeli ve sağlıklı beslenmeye de gayret edin. Sebze tüketimi önemlidir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir