İstanbulda Gezilecek Yerler Nereleridir?

Türkiye’nin hatta dünyanın en güzel şehirlerinden bir tanesi olan İstanbul da gezilecek pek çok nokta bulunuyor. Özellikle tarihi eser bakımından oldukça yoğun bir şehir olan İstanbul, gezginler açısından oldukça değerli bir şehir gibi gözüküyor.

Bu kadar çok tarihi güzelliği olan bir şehir için gezginler adına İstanbulda gezilecek yerleri bilmek büyük önem arz ediyor.

Ayasofya Camii

Gezginler açısından İstanbulda gezilecek yerler için en önemli mekanlardan bir tanesi Ayasofya Camii’dir.  Tarihi çok eski dönemlere dayanan bu camii, günümüz de müze olarak faaliyetini sürdürüyor. Bu camii üç yüz altmış yılın da Konstantin’in emri ile yapılmış olup, yıkılmasının ardından ikinci Theodosios tarafından dört yüz on beş senesin de ikinci kez yaptırılıyor.

Galata Kulesi

Hiç şüphe yok ki şehrin en önemli romantik sayılabilen yapılarından bir tanesi de Galata Kulesi’dir. Bu kule hakkın da pek çok hikayeler üretilmiştir. Şehrin en önemli yapı taşlarından birisi olan bu kule, İstanbulda gezilecek yerler açısından en önemli mekanlardan birisidir. Galata Kulesi şehrin en önemli siluetlerin den birisidir.  Bu kule, Cenevizlilerce İsa Kulesi olarak anılmış, Bizanslılarca da Büyük Kule ismi ile anılmıştır.

Bu kadar gezinti den sonra yemek yenile bilecek güzel mekanlar nelerdir?

Gezginler, İstanbul da geçirilen uzun bir gezintiden sonra hiç şüphesiz kaliteli bir mekân da karınlarını doyurmak istiyorlar. İşte bu fırsatı Tarihi Halkın Köftecisi gezginlere sunmaktadır. İstanbulda gezilecek yerler gezildikten sonra bu tarihi köfteci de en güzel köfteler yenebiliyor. Tarihihalkinkoftecisi.com ile ulaşıla bilen bu köfteci lezzet arayanların en önemli noktaları arasın da yer alıyor. Aynı zaman da tarihi köfteciye  www.tarihihalkinkoftecisi.com üzerinden de ulaşabilmek mümkündür.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir