Igtv İle Daha Fazla Sayıda Instagram Kullanıcısına Ulaşın

Sosyal medya her geçen gün daha fazla kitleye ulaşmakta, daha farklı platforma ve mecralar ile günlük hayatımızın büyük bölümünde insanlara eşlik etmektedir. Gerek bilgi gerek eğlence anlamında çok sayıda sosyal medya platformu vardır. Fotoğraf ve video ağırlıklı paylaşımların yer aldığı Instagram platformu, en çok kullanılan sosyal medya araçlarından birisidir. Fotoğraf paylaşımı ile yola çıkan ardından vide paylaşımına geçen ve hikaye paylaşma özelliği ile daha da aktif bir karakter kazanan instagram ıgtv izlenme ile uzun videoları de paylaşma imkanı sunmaktadır.

Fotoğraf ve Videonun Paylaşım Mecrası Instagram

Tarihler ekim 2010’u gösterirken yeni bir sosyal medya platformu olarak Instagram günlük hayatımıza girdi. Sosyal medyada ücretsiz fotoğraf ve video paylaşma imkanı sunan uygulama, 2018 itibariyle bir milyar kullanıcıya ulaşarak en çok kullanılan sosyal medya platformlarından birisi oldu. Hikaye özelliği ile durağan yapısına yeni bir canlılık kazandıran Instagram’ın IGTV ile adlandırılan instagram tv özelliğini eklemesi platform adına yeni bir dönüm noktası oldu.

Instagram, 2012 yılında Facebook tarafından bir milyar dolar gibi rekor bir ücretle satın alındı.  Facebook satın almadan önce 30 milyon kullanıcı sayısı olan Instagram, satıştan yaklaşık altı yıl sonra 800 milyon kullanıcı sayısına ulaşmıştı.

Instagram IGTV nedir?

Instagram’ın 24 saat kalıcılığı olan story özelliğini aplikasyonuna eklemesi siteye daha dinamik ve anlık kullanıcı ziyaretini arttıran bir girişim olmuştu. Video konusundaki sınırlandırma kullanıcıları kısıtlayan bir duurmdu. Bunun önüne geçmek isteyen platform, storyde 15 saniye normal paylaşımda ise 1 dakika olan video uzunluğu adına yeni bir adım attı. Kullanıcıların uzun videolarını yükleme sorununa çözüm olarak IGTV uygulaması kullanıcılara sunuldu.

Bir saat uzunluğunda video çekme ve yayınlama, kaydetme imkanı sunan instagram tv, videoların yatay değil de dikey pozisyonda çekilmesini tavsiye etmektedir. Hikaye kısmından IGTV yayını olarak dikey pozisyonda yayınlanacağı için yatay şekilde çekilen videonun yapısı bozulacaktır.

IGTV’de Daha Fazla Kişiye Nasıl Ulaşılır?

Kullanıcılar artık Youtube örneğinde olduğu gibi uzun videolarını sisteme yükleyip profillerine sabitleyerek takipçilerinin kullanımına sunabilirler. Buradan reklam alıp para kazanmak da mümkündür.  Bu yüzden instagram kullanıcıları instagram ıgtv izlenme taktiklerini öğrenerek daha fazla kişiye erişmeyi ve daha fazla izlenme sayısı elde etmeyi amaçlıyor.

Bir saate kadar uzunluğu olan videoları yükleyen kişiler, yalnızca takipçileri değil hesabı açık olduğu sürece tüm instagram kullanıcıları için bir izlenme kanalıdır.

Instagram kullanıcıları daha fazla kişiye ulaşıp daha fazla izlenme sayısı elde etmek için çeşitli yöntemlere başvurmaktadır. Organik takipçi satın alma yöntemi ile instagram ıgtv izlenme oranını artırmak mümkündür. Sistemde belirtilen fiyat karşılığında  yine sistemde belirtilen sayıda organik (bot olmayan hesap) kullanıcı takipçi olarak satın alan kişinin hesabına kazandırılır.

Instagram Story Özelliği

Bir fotoğraf ve video paylaşım sitesi olan Instagram’a dinamik bir yapı kazandıran yenilik şüphesiz ki story (hikaye) özelliğinin kazandırılması olmuştur. 2016 yılının Ağustos ayında kullanılmaya başlayan story özelliği ile kişiler fotoğraf ve videolarını hikaye kısmından aplikasyona yükleyerek 24 saat boyunca takipçilerine sunmuştur. 24 saatin sonunda fotoğraf ve video otomatik olarak silinmekteydi. Kullanıcı, süre sonunda silinen fotoğraf ya da videosunu profiline sabitleme imkanına da sahiptir.

Instagram’da Hangi Fİltreler Var?

En çok tercih edilen ve kullanılan ftoğraf ve video paylaşım platformu instagram çeşitli fotoğraf filtreleme yöntemlerine sahiptir. Fotoğraf veya video yükleyen kullanıcılar, şu filtrelerle yüklemelerine yeni bir renk ve filtre özelliği kazandırabilirler; Amaro, Amaro, Rise, Valnecia, Hudson, X-Pro II, Sierra, Willow, Lo-fi, Earlybird, Sutro, Toester, Brannan, Inkwell, Inkwell, Hefe, Nashvillei, 1977, Kelvin, Slumber, Crema, Ludwig, Aden, Perpetua.

İgtv izlenme satın almak için https://www.organiktakipci.net/instagram-reels-izlenme sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir