Duşa Kabin Nasıl Temizlenir?

Temizlikte banyonun yeri başkadır. Hijyenin sağlanması için düzenli temizliğe yer açılması gereken banyoda şampuan ve sabun artıklarının yanı sıra kireçli su sebebi ile de lekeler sıklıkla karşılaşılır. Temizliğin sonrasında bile kalabilen bu lekelerin kolaylıkla çıkarılması da kimi zaman mümkün olmaz. Özellikle duşa kabin temizliği sonrasında kalan su lekeleri oldukça can sıkıcı olabilirken plastik alanda oluşan siyah lekeler ise görsel olarak olumsuz duruma sebep olurken aynı zamanda bakteriler sebebi ile oluştuğundan da sakıncalıdır.

Duşa kabin temizliğinde piyasada satılan birçok farklı üründen yararlanmanız mümkün. Fakat daha etkili ve daha ekonomik bir çözüme yer verirken en sağlıklı tercih için ise sirkeden destek alabilirsiniz. Doğal sirke ve karbonat ile yapacağınız duşa kabin temizliğinde herhangi bir su lekesi olmazken aynı zamanda birçok lekeninde kısa sürede temizlenmesi de mümkün olmaktadır.

Sirke ve Karbonat ile Temizlik Nasıl Yapılır?

Duşa kabin temizliğinde sağlıklı bir tercihe yer açmak için karbonat ve sirkeden yararlanabilirsiniz. Ekonomik bir uygulama olan sirke ve karbonat karışımı aynı zamanda oldukça etkili olan bir temizlik malzemesidir.

Karbonat ve sirkeyi macun kıvamına getirerek duşa kabine bez yardımı ile sürün. Bir süre beklettikten sonra sirke ve karbonat karışımını ise ılık su ile kabinden arındırın. Bu uygulamayı duş teknesi içinde yaparak kireçten de kurtulmanız mümkün.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir