Diş Beyazlatmanın Doğal Yolları

İnsanların gülümsemelerini güzelleştiren en önemli detay elbette dişlerin beyaz olmasıdır. İnsanlar dişlerinin güzel olduklarına ve bembeyaz parladığını bildiği sürece değerli gülüşlerini sunarken dişlerini saklamak durumunda kalmazlar. Sadece gülüş değil karşımızdaki kişi ile konuşurken de dişlerin önemi oldukça artıyor. Genel olarak çay, kahve ve sigara kullanımının sıkılığına bağlı olarak sararan dişler aynı zamanda düzenli olarak temizlenmeyen dişlerde de yaşanabiliyor. Sararmalar ve katar oluşumları da zaman içinde sıkıntılı bir duruma ulaşıp diş hekiminin temizlemesi sonucu giderilecek dereceye gelebilir.

diş
diş

Diş hekimleri özel bir alet ve solüsyon ile temizleme işleminin gerçekleştirirler. Fakat birçok diş hekimi bu uygulamanın sık sık yaptırılmasını önermiyorlar. Dişlerinizde oluşan sararmaların zamanında giderilmesi ise bu sıkıntıyı yaşamanıza mani olacaktır.

Hangi Doğal Ürünler Kullanılabilir?

Dişlerin bembeyaz olması ve sağlıkla parlaması elbette herkesin arzu ettiği bir şeydir. Bunu yakalamak için ise evinizde bulunan ya da kolaylıkla edinebileceğiniz malzemeleri kullanarak gerçekleştirebilirsiniz.

diş bakımı
diş bakımı

Öncelikle dişlerin her gün en az iki defa fırçalanması gereklidir. Bu uygulamaya rağmen dişlerde belli sararmalar yaşanabiliyor. Özellikle çay, kahve ve sigara kullanımı sonrası diş fırçalamak yeterli gelmeyebilir.  Bu durumda karbonat, çilek, gliserin, ada çayı ya da tuz kullanabilirsiniz. Her birini tek başına kullanarak sadece dişlerinize sürmeniz yeterli. Hangi doğal ürüne sahip iseniz onunla haftada en az bir kez dişlerinizi temizlemeniz yeterli.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir