Ayrılıkla Baş Etmenin Yolları

Ayrılık herkesin başına gelebilecek olan olaylardan birisi. Fakat ayrılığı atlatmanın yöntemleri kişiden kişiye değişmektedir. Ayrılık sonra çevremizdeki insanların bitip tükenmeyen tavsiyeleri bizi farkında olmadan oldukça yorar. Bu süreçte aklınızdan çıkarmamanız gereken birkaç noktaya odaklanırsanız süreci kolayca atlatmanız mümkün.

Aşk Acısını Atlatmanın Püf Noktaları

Ayrılık sonrası herkes bir nebze de olsa üzüntü yaşar. Bu doğal olanıdır. Kendiniz mutluymuş, sorun yokmuş gibi göstermeye çalışmanız duygularınızı bastırmanıza sebep olur. Bu da daha ileride bu duyguların büyüyerek fazla hasar verici sonuçlar oluşmasına neden olabilir. Bu sebeple üzüntünüzü tadını çıkara çıkara yaşayın. En sonunda bu durumdan sıkılarak ayağa kalkmak isteyeceksiniz.

Ciddi ilişkiler yaşayan kişilerin ilişkilerini sonlandırdıklarında oldukça farklı tepkiler ile karşılaşacakları aşikar. Bu süreçte sizi destekleyen bitirdiğiniz ilişkinizin size olan zararlarını saymaktan bıkmayacak aile ve arkadaşlarınızın desteğini almanız sizin için en iyisi olacaktır.

ayrılık
ayrılık

İçinizde barınan duyguları dışarı atmanın yöntemlerini bulun. Sinirlendiğiniz anda aklınızdakileri bir kağıda yazın. İçinizdeki bütün duyguları bir kağıda dökün ve daha sonrasında bu kağıdı yok edin. Böylelikle hem duygularınızı boşaltmış olacak hem de yavaş yavaş bu duygulardan kurtulmaya başlayacaksınız.

İlişkiniz boyunca yaşanan tartışmaları düşünerek kendinize zarar vermeyin. Yaşanan sorunlar iki tarafında suçu nedeniyle olmuş olabilir. Bu sebeple kendinizi asla suçlamayın Geçmiş geçmişte kaldı. Bunu asla unutmayın.

Modunuzu çok fazla düşürerek sevdiklerinizin de canlarının yanmasına izin vermeyin. Unutmayın hayatınızdaki tek insan o değildi. Aileniz, arkadaşlarınız sevdiğiniz birçok insan var hayatınıza. Onlar için en yakın zamanda kendinize gelerek yeni bir hayata başlamanın tadını çıkarın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir