Hangi Ayakkabı Hangi Kıyafetle Giyilir?

Giyilecek kıyafet seçimi kadar kıyafete doğru ayakkabı modelini seçmek çok önemli. Spor kıyafetler ile düz ayakkabı ya da spor ayakkabı modelleri giyilir. Spor kıyafet altına ince topuklu ya da dolgu topuklu ayakkabı giymek bir bakıma sizi rüküş gösterir. Günlük kıyafetlerinizde ise makosen, babet, sandalet ya da topuklu terlik tercih edebilirsiniz.

ayakkabı seçimi
ayakkabı seçimi

Kıyafetler İçin Doğru Ayakkabı Seçimi Nasıl Olmalı

Abiye kıyafetlerde ise seçilen kıyafete göre ince topuklu bir ayakkabı ya da stiletto tarzı ayakkabıları giyebilirsiniz. İş yerinizdeyse fazla abartıya kaçmamalısınız. Ayak parmakları kapalı olan ayakkabıları rahatlıkla kıyafetlerinizle kombinleyebilirsiniz. Seçtiğiniz ayakkabıda renge de önem vermeli ve kıyafetle bütünlük oluşturmalısınız.

Yaz aylarında özellikle mini etek ya da kapri pantolon altına sandalet, terlik ve babet mükemmel bir seçim olur. Yaz gecelerinde ise seçeceğiniz elbiseye göre dolgu topuklu ayakkabı giyebilirsiniz. Kış ayında ise gideceğiniz ortama uygun ve elbisenize uygun modellere bakmalısınız.

ayakkabı seçmek
ayakkabı seçmek

Boyu kısa olan bayanlar ise İspanyol paça pantolon ile platform topuk kullanabilir. Pantolon paçasının uzun olması ve ayakkabıyı göstermemesine özen gösterin. Doğru ayakkabı seçimi ile şık görünür ve kendi tarzınızı da ortaya koyarsınız. Baskılı ve desenli ayakkabılar ise özellikle dar kot ya da mini kot eteklerle iyi bir uyum sağlar. Sezon modelleri içinde çok farklı ayakkabı modeli vardır. Önemli olan kıyafetinizle doğru eşleşen ayakkabıyı seçmeniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir