Plastik Kalıp Çelikleri

Ülkemizde son zamanlarda plastik ürünlere olan yönelim de büyük bir artış görülmektedir. Bu yüzden plastiğe şekil verme işlemlerinde tercih edilecek plastik kalıp çelikleri ihtiyacınızı giderecektir. Bu ürünler enjeksiyon, ekstrüzyon, şişirme  ya da farklı presleme işlemlerinde şekil vermek amacıyla kullanılmaktadır. Bu ürünler plastik ham maddelerin bir tek sertlikleri ya da korozif gibi özelliklerine bağlı olarak kalıp malzemesi seçilmez. Bir kalıptan yüzey parlaklığı, yüzey özellikleri, kalıp çeşitlerinin işlenebilir olması, kaynak edilebilir olması, parlatabilme gibi farklı özellikleri dikkate alınır. Farklı ihtiyaçlara yönelik olarak kalıp seçimi yapabilirsiniz.

Plastik Kalıp Çelikleri Neden Kullanılır?

Plastik kalıp çelikleri; karbon miktarı bakımından diğer çeliklerden daha düşüktür. Bu ürünler şekil verilen plastiğin yapısına uygun şekilde seçilmelidir. Termoplastik ve termoset plastikleri olarak iki farklı formda satışa sunulurlar.

Bir plastik kalıbı desen alabilir olmalıdır. Ayrıca parlatabilme özelliği de dikkat edilmesi gereken bir detaydır. Bu ürünler de yüksek sıcaklıklar için tok olmalı ve korozyon direncine sahip olmalıdır. Ayrıca sertleşebilme özelliği sayesinde plastiğe şekil verme konusunda etkili ürünlerdir. Yüksek aşınma direnci sayesinde plastik malzemelerin aşınması işlemlerinde kullanılabilirler. Seçim yaparken birçok özellik dikkate alınarak bir ürün tercih edilmelidir.

Plastik Kalıp Çelik Fiyatları

Plastik kalıp çelik fiyatları özelliklerine göre farklılık göstermektedir.  Termoplastik olarak bilinen türler korozyon direnci çok daha yüksek olan ürünlerdir. Termoset plastiklerde de gevrek malzeme tercihi söz konusudur. Bu ürünlerin aşınmaya karşı dayanıklılığı çok yüksektir. Böylece plastiklere şekilde verme konusunda son derece etkili bir ürün bulabilirsiniz. En kaliteli ve en uygun fiyatlı plastik kalıp çelik ürünleri için https://www.ekoldemir.com/plastik-kalip-celikleri adresinden destek alabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir