Hayalinizdeki Dekorasyonu Yaratmanın Püf Noktaları

Hayalinizdeki özel odanızı ya da evinizi tamamen baştan aşağıya gerçeğe dönüştürmek istiyorsanız ilk önce hayal gücünüzü çalıştırmanız ve isteklerinizi bir kenara not almanız gerekiyor. Bu noktada dekorasyon dergilerinden ya da dekorasyon ile ilgili internet sitelerinden de bilgi alabilirsiniz. Birbirinden farklı dekorasyon stillerini bir arada harmanlamak da bir çözüm yöntemi olabilir.

dekorasyon
dekorasyon

Hayallerinizi gerçeğe dönüştürürken aynı zamanda gündelik yaşantınızı da göz önünde bulundurmanız gerekiyor. Bu durumu göz ardı ettiğiniz zaman dekorasyonun işlevselliğinden memnun kalmayabilirsiniz. Bu yüzden ne tür aktiviteler ile ilgili vakit geçirmekten hoşlandığınızı belirlemiş olmanız gerekiyor. Böylelikle arkadaşlarınız ile geçireceğiniz anlar, misafir ağırlayacağınız günler ve kendiniz ile başbaşa kalacağınız anlar için işlevsel bir dekorasyon yaratmış olursunuz.

Alanınızı Ölçümleyin

Tasarımınızı yaparken mobilyaların konumlandırılacağı alanları da hesaplamanız daha sonra sürpriz sonuçlar ile karşılaşmamanız adına iyi bir çözüm yöntemi olacaktır. Kullanacağınız televizyonun ya da koltuk takımının nerelere konumlandırılacağını tespit ederseniz daha ferah yaşam alanları oluşturmaya başlarsınız.

dekorasyon fikirleri
dekorasyon fikirleri

Mobilyalarınızı ve aksesuarlarınızı seçtikten sonra muhakkak duvar dekorasyonu konusunda da aynı titizlikle ilerlemeniz gerekiyor. Duvar dekorasyonu özellikle hayalinizdeki dekorasyonun renk uyumunun sağlanması adına size büyük katkı sağlayacaktır.

Dekorasyon stilinizi yenilerken alanınızı ölçümlemek de işinize yarayabilir. Ölçülere uygun mobilyalar ve aksesuarlar satın alarak hayal ettiğiniz mekanları da pratik ve görsel açıdan da zengin bir biçimde dekore edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir