Doğru Cilt Bakımı Nasıl Olur?

Cildimiz her gün birçok şeye maruz kalıyor. Vücudun adeta elbisesi olarak sayılabilecek cildi dış etkenlere karşı korumak sizlere düşüyor. Günlük hayatta cilde zarar veren birçok şey ile karşılaşabiliyoruz. Peki cildimizi nasıl korumalıyız? İşte bu yazımızda siz değerli okuyucular için cildin bakımı hakkında bazı tavsiyeler vermek istedik.

cilt
cilt

Cilt Bakımı İçin Bazı Öneriler

Her şeyden önce mutlaka cildinizi temiz tutmaya özen göstermelisiniz. En az günde iki kere yıkamanız gerek. Fakat asla sabun kullanmayın. Cildinizi temizledikten sonra tonik kullanmanızı tavsiye ederiz. Bu sayede cildin pH değeri dengelenir ve kuruluğa karşı önlem alırsınız. Ayrıca haftada bir defa peeling yapmanız gerek. Bu sayede ölü deriden kurtulursunuz. Kışında güneş kremi kullanın. Nemlendiricinizi mutlka cilt tipinize göre seçin.

cilt bakımı
cilt bakımı

Bunlara ek olarak cilde iyi gelen besinlerden tüketmeniz de fayda var. Mesela elma, nar ve erik gibi antioksidan gücü yüksek besinler yemelisiniz. Şekerden mümmkün olduğu kadar kaçının. Bol bol C vitamini alın. Çünkü C vitamini cildin dostudur.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir