Yaşlılık Lekeleri için Bitkisel Yağ Çözümleri

Ciltte kahverengi ve gri tonlarda görülen yaşlılık lekeleri, el ve yüz bölgesinin yanı sıra kollarda da görülebilir. Çoğunlukla 40 yaş sonrasında belirmeye başlar. Güneşe çok sık maruz kalan bölgelerde daha çok görülür. Bitkisel yağların düzenli kullanımıyla lekelerin rengi açılır ve hatta yok edilir.

kuru cilt

Yaşlılık Lekelerini Yok Eden Bitkisel Yağlar

Günlük uçucu yağı; iltihap sökücü olup, lekelerin giderilmesine yardım eder. Günlük uçucu yağı düzenli kullandığınız zaman lekeler ile birlikte çillerin de yok olduğunu görürsünüz. Sandal ağacı yağı ise cildi yeniler ve cildin daha genç durmasına yardım eder. Yaşlılık lekeleri için sandal ağacı yağını düzenli olarak kullanmalısınız.

Lavanta yağı özellikle cilt hücrelerini onarıcı etkisiyle bilinir. Yara izlerini ve lekeleri yok eder. Saman çiçeği yağı; sedef ve egzamanın doğal tedavisinde kullanıldığı gibi dokuları da yenilediği için yaşlılık lekelerini de giderir. Havuç yağı, lekelerin rengini açar ve düzenli kullanımı sonucunda lekeleri yok eder.

Sardunya çiçeği yağı özellikle sebum üretimini normale çevirdiği için tüm leke tedavisinde etkili bir çözüm kaynağıdır. Merağacı yağı tahrip olan cildi sıkılaştırır ve lekeleri giderir. Portakal çiçeği esansı yağı ise hassas ciltleri rahatlattığı gibi lekeleri yok eder. Gül esansı yağı yaşlanma karşıtı olarak bilinir. Lekelerin üzerine düzenli olarak uygulamalısınız. Kayısı çekirdeği yağı ise cildi hem nemlendirir hem de lekelerin açılmasını ve düzenli kullanımı sonucunda lekelerin giderilmesini sağlar.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir