Taklit Çanta Nereden Alınır?

Günümüz dünyasında birçok ünlü marka vardır. Alışveriş yaparken  beğenilen marka bir ürün almak çoğu insanın bütçesini aşmaktadır. Markalar pahalı olduğu kadar kaliteli ürün üretirler ve insanları bu doğrultuda kendilerine çekmeyi başarırlar.

Pazar yerlerinde, çanta satan dükkanlarda, esnaf dükkanlarında, toptancılarda vs. buna benzer yerlerde bu marka ürünlerin çantalarının çakmaları satılmaktadır. Alışveriş tutkunu bayanlar beğendiği çantaların pahalı olması durumunda bu yerlerdeki  satılan, bazen çok zor ayırt edilen taklit çantaları satın alırlar ve bu durumdan gayet memnun kalırlar.

Durum şu ki; artık markaların işi zor hale gelmiştir. Çünkü piyasa onların sattığı çanta ve daha birçok ürünlerinin gerçek olmayanlarını çok başarılı bir şekilde üretebilmektedirler.

Taklit Çanta Nasıl Anlaşılır?

Piyasada, rekabet ortamları alışverişin vazgeçilmez noktalarından biridir. Rakipler daha çok müşteri çekebilmek için birbirleriyle yarışırlar.

Tüketiciler markadan alamadıkları ürünlerin çakmalarını almak isterler. Peki, çakma ürünler veya konumuz olan çakma çantaları gerçeğinden nasıl ayırt edeceğiz? Taklit ürünler orjinalinden daha cüzi bir fiyata satıldığı için, çantada kullanılan malzeme maliyeti de düşük olacaktır. Bunlar; renk kalitesi, renkteki canlılık, çanta iç astarında kullanılan logo, iç astar kumaş kalitesi, çantanın duruşu, malzeme kalitesi sahte mi orjinal mi olup olmadığı hakkında bizlere fikir vermektedir.

Taklit Çanta Satmanın Cezası Nedir?

Marka, bir işletmenin mal veya hizmetlerinin diğer kurumun mal veya hizmetlerinden şekil, sembol, model ve benzeri ayırt edici unsurlarından farklı olmasıdır.

Başka kuruma ait markanın ürünlerinin (çanta, gözlük, ayakkabı, gömlek, pantolon vb.) taklit edilmesi ve satışa sunması durumunda bir yıldan üç yıla kadar hapis ve yirmi bin TL para cezası ile cezalandırılmaktadır.

Taklit Çanta Online Satışı Var Mı?

Markaların çantalarının online sitelerdeki satışı olduğu gibi bu markaların çakması yapılan ürünlerinde sitede satışını bulmak mümkündür. Online site dediğimiz, kişilerin bu siteleri satın alarak ellerinde bulunan ürünleri burada satışa sunmalarıdır. Taklidi edilen ürünlerin veya taklidi edilen çantaların nasıl sanal olmayıp da dükkanlarda satışı olabiliyorsa bu satıcılar aynı şekilde online bir site kurup veya bu siteyi satın alıp orada da taklit ettikleri markanın çantalarını satabilmektedirler.

Dükkanda satılan ürünlerin getirdiği gelir bazen online satışlardan elde edilen gelire göre daha düşük kalmaktadır. Günümüzde herkes telefon sahibi ve herkes ihtiyacını sanal karşılıyor neredeyse. Bu yüzden online satış yapan firmalar artık daha karlı durumdalar.

Taklit çantalar üretmek artık birçok firma için normal kendine özgü bir çanta üretmek kadar kolay hale gelmiştir. İnsanlar teknolojiyi ve sanal ortamları daha etkin halde kullanabilmektedirler ve bunu gören, duyan firmalar online satışlara daha çok yönelmekte ve buralarda ürünlerini satmaktadırlar. Tek bu markalar veya diğer firmalar sanal ortamı kullanarak ticaret yapmamakta, bütün dünya artık buna ayak uydurmuş haldedirler. Herkes sanala, online alışveriş bağımlısı olmuştur.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir